“Mans mīļākais karš” uzvar animācijas festivāla Ansī konkursā

Režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma “Mans mīļākais karš” saņēmusi galveno balvu Francijā, Ansī starptautiskā animācijas filmu festivāla / Festival international du film d’animation d’Annecy konkursa programmā. Latvijas kinoteātros filmu varēs redzēt rudenī.

Ansī / Annecy starptautiskais kinofestivāls, kas notiek Francijā kopš 1960. gada, ir viens no vecākajiem, nozīmīgākajiem un prestižākajiem animācijas filmu festivāliem pasaulē. Kā jau ziņots, filma Mans mīļākais karš bija iekļauta festivāla pilnmetrāžas konkursa programmā Contrechamp, kurā tika izrādītas 10 pilnmetrāžas animācijas filmas no visas pasaules. Šajā konkursā, kas tika nodibināts tikai pagājušajā gadā, pirmo galveno balvu saņēma Ginta Zilbaloža filma Projām.

Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma: “Fakts, ka divus gadus pēc kārtas Latvijā veidotas animācijas filmas uzvar pasaules nozīmīgākā animācijas filmu festivāla konkursā Contrechamp, patiesi ir unikāls, pat fenomenāls. Šajā programmā tiek īpaši atlasīti mākslinieciski novatoriski, nekonvencionāli darbi, un Ilzes Burkovskas-Jakobsenas Mans mīļākais karš, tāpat kā Ginta Zilbaloža Projām, kas Ansī triumfēja pērn, apliecina Latvijas animācijas režisoru un mākslinieku talantu daudzveidību. Abas Ansī uzvarējušās animācijas filmas ir pilnmetrāžas darbi, pārliecinoši autorkino paraugi, kas apliecina gan konkrētu autoru, gan arī Latvijas animācijas konkurētspēju pasaulē.”

Šogad festivāla filmas tika izrādītas neklātienē, arī uzvarētāju paziņošanas ceremonija, kuru vadīja festivāla mākslinieciskais direktors Marsels Žjens (Marcel Jean), notika virtuālajā vidē. Konkursa programmas Contrechamp uzvarētāja nosaukšana un filmas režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas komentārs – ŠEIT. Uzvarētāji ir aicināti balvas saņemt klātienē festivāla norises laikā nākamajā gadā.

Filmas producents Guntis Trekteris: “Jau iekļūšana Ansī festivāla konkursā ir animācijas filmas veidotāju sapnis, bet uzvara – tā ir ļoti pagodinoša ziņa. Šī atzinība ir lielisks starta punkts filmai, kuru drīzumā varēs redzēt arī Latvijā. ”

Filma Mans mīļākais karš ir animēts autobiogrāfisks stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām savijoties ar humoru, nopietnību un atklātību, veidojas cilvēciska un dzīva liecība par vēsturiski nozīmīgu laiku.

Fragments no recenzijas par filmu portālā Animación para adultos: “… gribu atzīmēt radošo animācijas izmantošanu – to filmas veidotāji apvieno ar dokumentāliem fragmentiem un arhīvu attēliem. Filma faktiski svārstās starp fikciju un dokumentalitāti, un tās estētika vislabāk apliecina šīs hibrīdformas  augsto raudzi.”

Fragments no raksta variety.com: “Mans mīļākais karš atzīta par labāko pilnmetrāžas filmu Contrechamp programmā. Šis ir jau otrais gads, kad  Contrechamp darbojas kā festivāla platforma filmām, kurās aizraujoši sevi piesaka talanti no visas pasaules.”

Filma Mans mīļākais karš tapusi,  studijai  Ego Media sadarbojoties ar Tritone Studio, un tā veidota ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Filmas radošās grupas sastāvu veido mākslinieki Sveins Nīhuss (Svein Nyhus), Krišjānis Ābols, Kerija Arne, Toms Burāns, Laima Puntule, Harijs Grundmanis, Nils Hammers, Arnis Zemītis. Mūziku filmai komponējis Kārlis Auzāns. Filmas veidošana ilga astoņus gadus, tā ir Latvijas un Norvēģijas kopražojums. 2019. gada rudenī filmas pabeigšana tika atbalstīta ar kampaņu kolektīvā ieguldījuma platformā projektubanka.lv.

Filmas FB profils: https://www.facebook.com/mansmilakaiskars/
Filmas Instagram profils: https://www.instagram.com/mansmilakaiskars