MEDIA seminārs “Filmu veidošana ar viedtālruni”

Starptautiskā īsfilmu festivāla “2 Annas” ietvaros Nacionālā kino centra “Radošā Eiropa MEDIA” birojs un radošā aģentūra “CREA Promotion” aicina pieteikties uz semināru-darbnīcu par filmu veidošanu ar viedtālruni, kuru vadīs profesors Karls Bardošs no Ņujorkas universitātes Tiša filmu skolas. Seminārs angļu valodā notiks 15. un 16. februārī, pieteikšanās līdz 5. februārim.

Profesors Karls Bardošs

“Filmu veidošana ar viedtālruni ir Holivuda kabatā. Mūsdienās jebkurš interesents, kam ir viedtālrunis, var īsā laika periodā apgūt filmu un televīzijas izteiksmes līdzekļus. Patiesībā mēs visi staigājam apkārt ar pilna tehniska nodrošinājuma kinostudiju – telefonā varam rakstīt scenārijus, ar to varam filmēt, montēt, kā arī nekavējoties savu saražoto filmu izplatīt. Viedtālrunis ir vērtīgs audiovizuālās komunikācijas instruments, kas maina pasauli, jo ir pieejams milzum daudz cilvēkiem,“ saka profesors Karls Bardošs.

Profesors Karls Bardošs ir uzkrājis nenovērtējamu pieredzi, vairāk nekā 30 gadus veidojot dažādas filmas un TV programmas Eiropā, Āzijā, Brazīlijā, Holivudā un Ņujorkā. Karls Bardošs ir starptautiski atpazīstams spēlfilmu, īsfilmu, TV sēriju un dokumentālo filmu režisors, producents, scenāriju autors un montāžas režisors. Profesors Bardošs vienmēr ir izmēģinājis ko jaunu gan filmu, gan TV jomā un pamatoti izpelnījies titulu “Father of Cellphone Cinema”.

Ņujorkas Universitātē profesors Karls Bardošs strādā jau 25 gadus, vadot 30 dažādus kursus. Kopš 2009. gada viņš tur pasniedz paša izstrādātu kursu “Filmu veidošana ar viedtālruni”, bet kopš 2012. gada – “Mikrobudžeta filmas”. Sīkāk par Karlu Bardošu lasiet šeit.

Rīgas semināra pirmajā dienā uzzināsim, kā nonāk līdz idejai par filmu veidošanu ar viedtālruni, iepazīsimies ar populārākajām filmēšanā izmantojamām aplikācijām un kameras atbalsta sistēmām. Savukārt otrajā dienā iepazīsim ražošanas procesa aplikācijas (aktieru un vietu izvēle, montāža, skaņa) un praktiski filmēsim. Seminārs notiks angļu valodā Rīgas Mazajā teātrī (Stabu ielā 18C).

Dalības maksa seminārā-darbnīcā ir 50.00 EUR, vietu skaits ierobežots. Lūdzam interesentus līdz plkst. 12:00 trešdien, 5. februārī, aizpildīt pieteikšanās anketu šeit. Par iespēju piedalīties seminārā dalībniekus informēsim piektdien, 7. februārī, nosūtot apstiprinājumu un sīkāku informāciju uz anketā norādīto e-pastu.

Papildu informācijai un jautājumiem:

Olga Meļņikova
Crea Promotion
Tālr: 2752 3239
info@creapromo.com

Lelda Ozola
Radošā Eiropa MEDIA informācijas centrs
Tālr: 6735 8857, 2946 0646
lelda.ozola@nkc.gov.lv