“Melānijas hronika” Eiropas parlamentā

Ar īpašu seansu Eiropas Parlamentā 28. jūnijā pēc parlamenta deputātes Sandras Kalnietes iniciatīvas notiks Viestura Kairiša filmas “Melānijas hronika” starptautiskā pirmizrāde Beļģijā.

“Kopš komunisma sabrukuma Eiropā ir izaugusi vesela paaudze, un viņiem 20. gadsimta melnās lappuses ir sausi fakti vēstures grāmatās. Tādi mākslas darbi kā Melānijas hronika ir ļoti vajadzīgi, jo tie atbalsojas dvēselē un piešķir vēsturei apjomu un pavisam citu, dziļi personīgu nozīmi. Mākslinieciski spilgti atklājot Staļina režīma noziegumu mērogu un tā radītās ciešanas, Melānijas hronika ir devusi būtisku ieguldījumu Eiropas sadalītās vēstures apvienošanā, padziļinot eiropiešu izpratni par Dzelzs priekškaru,” tā saka Sandra Kalniete pirms Melānijas hronikas seansa Briselē.

Filmas Melānijas hronika seanss notiks 28. jūnijā plkst. 18:00,  Eiropas Parlamenta ēkā A3E2. Interesentiem lūgums reģistrēties seansa apmeklējumam līdz 22. jūnijam Eiropas parlamenta deputātes Sandras Kalnietes mājas lapā ŠEIT. Pēc seansa interesentiem būs iespēja tikties ar filmas režisoru Viesturu Kairišu un filmu studijas Mistrus Media producentu Gintu Grūbi.

Režisora Viestura Kairiša filma Melānijas hronika ir ne vien nozīmīga Latvijas vēstures posma un latviešu autobiogrāfiskās literatūras ekranizējums, bet arī Latvijas filmu nozarei būtisks darbs, kas izraisa starptautisku interesi par mazizzinātu Eiropas vēstures posmu – staļinisma represijām un Baltijas tautu deportācijām. Viestura Kairiša spēlfilma Melānijas hronika starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Tallinas starptautiskā filmu festivāla Melnās naktis (POFF), kur saņēma balvu – bronzas vilka statueti – par labāko operatora darbu. Ar filmas starptautisko izplatīšanu nodarbojas austriešu kompānija East-West Disitribution un filma Melānijas hronika tuvākajā laikā tiks demonstrēta arī  festivālos Polijā, Vācijā, Norvēģijā.  Šobrīd jau filmu noskatījušies vairāk nekā 80 000 skatītāju.

Latvijā pēc dažādu kino demonstrēšanas vietu lūguma filmu turpina demonstrēt biedrība Kinopunkts, bet Rīgā interesenti var filmu ar angļu subtitriem redzēt kinoteātrī Kino Bize nedēļas nogalēs.

Vairāk informācijas:
Inese Boka-Grūbe,
producente
29259580
inese.boka@mistrusmedia.lv