“Mērijas ceļojums” Baznīcu naktī Doma dārzā

Piektdien, 1. jūnijā pulksten 21:30 Baznīcu nakts ietvaros Doma baznīcas dārzā notiks režisores Kristīnes Želves dokumentālās spēlfilmas, Simtgades septītās filmas “Mērijas ceļojums” speciālseanss. Doma baznīca ir zīmīga vieta šai filmai – tur laulājās Mērijas vecāki un Rīgas Domam tā bija pirmā kāzu ceremonija, kas notika latviešu valodā.

Ar šo speciālseansu noslēdzas filmas Mērijas ceļojums intensīvās izrādīšanas periods, kas sākās ar pirmizrādi 2. maijā; kopš tā laika filma gan saņēmusi slavējošas atsauksmes un pozitīvas recenzijas, gan izrādīta vairāk nekā 50 Latvijas novados un vairāk nekā 60 izrādīšanas vietās sadarbībā ar apvienību Kinopunkts. Īpaši filmas Mērijas ceļojums seansi notika Muzeju naktī, sadarbībā ar Dzelzceļa muzeju filma tika demonstrēta Dobeles un Viļānu dzelzceļa stacijās.

Savukārt Rīgā, kinoteātrī Splendid Palace, ar īpašu seansu tika svinēta filmas varones Mērijas Grīnbergas dzimšanas diena 24. maijā.

Tuvākajā laikā paredzēts arī filmas Mērijas ceļojums speciālseanss ārpus Latvijas – 5. jūnijā filma tiks izrādīta Latvijas pārstāvniecībā Briselē, kur tās izrādīšanu palīdz organizēt Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle. Uz Briseli dodas filmas radošās grupas delegācija – režisore Kristīne Želve, producente Elvita Ruka, māksliniece Ieva Stūre un aktrise Marīna Janaus.

Atgādinājumam divi filmas treileri – “Meitas stāsts” (ŠEIT) un “Mātes stāsts” (ŠEIT).

Plašāka informācija:
producente Elvita Ruka
29497277
elvita.ruka@vivatfilms.com