Nacionālais Kino centrs ārkārtas situācijā pagarina konkursu termiņus

Saskaņā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju Nacionālais Kino centrs pagarina 2020. gada filmu ražošanas konkursa termiņus un atliek projektu publiskās prezentācijas, ievieš nelielas izmaiņas arī citu konkursu termiņos un aicina pēc iespējas pārorientēties uz projektu iesniegšanu elektroniska dokumenta formā.

Pirmdien, 16. martā, Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma parakstījusi rīkojumu, ar kuru 2020. gada filmu ražošanas konkursā iesniegto projektu publiskās prezentācijas, kas tika plānotas 2020. gada 2. un 3. aprīlī, tiek atceltas līdz ārkārtējās situācijas beigām (par jauniem plānotajiem prezentāciju datumiem tiks ziņots atsevišķi). Konkursā iesniegto projektu vērtēšana un finansiālā atbalsta lēmumu pieņemšana tiek pagarināta līdz brīdim, kad tiks atcelta ārkārtējā situācija.

Nacionālais Kino centrs pagarina arī projektu iesniegšanas termiņu minoritāro kopražojumu atbalsta konkursā – iepriekš plānotā 27. marta vietā par pēdējo projektu iesniegšanas dienu noteikts 26. aprīlis, konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 26. maijam.

Savukārt visu filmu veidu projektiem paredzētais attīstīšanas atbalsta konkurss izsludināts 16. martā, kā iepriekš plānots, jo tas var notikt arī ierobežotas saskarsmes apstākļos, tomēr Nacionālais Kino centrs aicina filmu producentus iespēju robežās iesniegt projektu pieteikumus elektroniska dokumenta formā (parakstītus ar drošu elektronisko parakstu), nosūtot uz e-pasta adresi nkc@nkc.gov.lv. Projektus attīstīšanas atbalsta konkursā pieņems līdz 17. aprīlim plkst.12:00, rezultātus plānots paziņot līdz 15. maijam.

Informācija par Nacionālā Kino centra konkursiem un izmaiņām tajos (arī konkursu nolikumi un pieteikumu veidlapas) pieejama NKC mājaslapas sadaļā Izsludināti konkursi – ŠEIT.

Jāpiebilst, ka ārkārtas situācijas izsludināšana ietekmē arī citas norises filmu nozarē – atbilstoši Krīzes vadības padomes un valdības sēdes lēmumam par publisku pasākumu atcelšanu, no 15. marta līdz 14. aprīlim slēgti Rīgas un citu Latvijas pilsētu kinoteātri.

Sagatavoja:
Kristīne Matīsa,
NKC filmu nozares informācijas speciāliste
kristine.matisa@nkc.gov.lv
26129954, 67358879

Vairāk informācijas par NKC konkursiem:
Inga Blese,
inga.blese@nkc.gov.lv
67358862, 29418305