Nākamnedēļ visā Latvijā – filma “Nameja gredzens”

Noslēdzot vienu no Latvijas vērienīgākajiem kino projektiem, nākamnedēļ, 17. janvārī plkst. 19.00 pirmizrādi vienlaikus visā Latvijā piedzīvos režisora Aigara Graubas filma–leģenda “Nameja gredzens”. 

 

“Mums katram ir sava leģenda par Nameja gredzenu – par brīvību, drosmi un izvēli cīnīties par to, kas svarīgs un svēts. Filma būs mūsu stāsts, mūsu leģenda par Zemgales karali Nameju – jaunu, cilvēcīgu, pat mūsdienīgu varoni. Šis stāsts par brīvību ir aktuāls Latvijas iedzīvotājiem, svinot mūsu valsts simtgadi, bet tajā sev svarīgas vērtības saskatīs arī kino cienītāji visā pasaulē,” apgalvo filmas režisors Aigars Grauba.

Andrejs Ēķis, filmas Nameja gredzens producents: “Filma ir Latvijā tapis, unikāls projekts gan vēriena, gan kvalitātes un starptautiskās radošās komandas dēļ. Nameja gredzena stāstu iedzīvina aktieri no Baltijas valstīm, Skandināvijas un Lielbritānijas, katrs ieguldot tur savu sajūtu par latviešiem tik nozīmīgo leģendu. Mums ir svarīgi šo 13. gadsimta brīvības cīņu stāstu pastāstīt pēc iespējas plašāk un tālāk, tāpēc tas likumsakarīgi pārtapis filmā angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Tā ceram piesaistīt arī plašāku jauniešu auditoriju tepat Latvijā. Būs arī pieejami filmas seansi ar tulkojumu latviešu valodā, tāpēc aicinām skatītājus kinoteātrī rūpīgi izvēlēties sev atbilstošāko seansu” .

Filmas Nameja gredzens scenārija autori ir Aigars Grauba un Makss Kinnings no Lielbritānijas. Nameja lomu filmā atveido zviedru aktieris Edvīns Endre, kurš Latvijas skatītājiem pazīstams no seriāla Vikingi. Galvenajās lomās redzēsim arī lietuviešu uzlecošo zvaigzni Aisti Diržiūti un Džeimsu Blūru no Lielbritānijas. Tāpat arī filmā spēlē latviešu aktieri Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Lauris Dzelzītis, Ivo Martinsons, Elīna Vāne un citi.

Filmas galvenais operators ir Valdis Celmiņš, bet tērpi tapuši mākslinieces Sandras Silas vadībā. Nameja gredzena oriģinālā skaņu celiņa autors ir komponists Rihards Zaļupe.

Nameja gredzens tapis ar Nacionālā Kino centra atbalstu. “Ir noslēdzies viens no mūsdienu Latvijas vērienīgākajiem kino projektiem, kas saņēmis apjomīgu valsts atbalstu un finansējumu. Nameja gredzens iecerēts kā filma, kas mērķēta ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskai  auditorijai. Pirmo reizi Latvijas kino pieredzē galvenajās lomās tiek filmēti Eiropas aktieri ar starptautisku atpazīstamību, arī filmas izvēlētais žanrs sasaucas ar pasaulē jau vairākus gadus aktuālo vēsturisko sāgu žanru. Nav šaubu – ieceres un ambīciju ziņā Nameja gredzens ir unikāls projekts Latvijas kino kontekstā; cerams, tas radīs arī starptautisku rezonansi” uzsver Dita Rietuma, Nacionālā kino centra vadītāja.

Filmas Nameja gredzens pirmizrāde notiks vienlaikus visos lielākajos kinoteātros Latvijā – Rīgā, Daugavpilī, Siguldā, Valmierā, Smiltenē, Cēsīs, Ventspilī, Liepājā un Kuldīgā. Ar uzņēmuma Latvijas Mobilais Telefons (LMT) atbalstu pirmizrādes apmeklētājiem visās pilsētās būs iespēja pirms filmas, no plkst. 18.00 redzēt LMT Viedtelevīzijas tiešraidi no svinīgās prezentācijas Rīgā ar radošās komandas un aktieru līdzdalību.

LMT prezidents Juris Binde: “Filmas pirmizrāde ir vēsturisks un ilgi gaidīts notikums, ko vēlamies parādīt skatītājiem visā Latvijā. LMT Viedtelevīzijas tiešraide uz vienu vakaru plašā kultūras tīklā saslēgs visus lielākos Latvijas kinoteātrus. Tas būs vēl nebijis notikums, kas iezīmēs Nameja gredzena ceļa sākumu pie skatītājiem visā pasaulē”.

Par godu filmas tapšanai Valmiermuižas alus darītavā ir izbrūvēts īpašs jaunums – tumšais medalus Namejs, kas darīts ar Latvijā ievāktu bišu medu. Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis: “Medalus ir seno latviešu godu dzēriens, tāpēc to esam veltījuši Nameja gredzenam un Latvijas kultūras vērtībām. Valmiermuižas alus turpmāk ziedos trīs centus no katras iegādātās Nameja pudeles, lai atbalstītu Latvijas kino un palīdzētu māksliniekiem radīt jaunus un spēcīgus stāstus”.

Biļetes uz filmas pirmizrādi un turpmākajiem seansiem ir pieejamas iepriekšpārdošanā lielāko Latvijas kinoteātru kasēs un interneta vietnēs. Tiešraide no Nameja gredzena pirmizrādes pasākuma Rīgā būs skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā, kur, gaidot filmas pirmizrādi uz lielajiem ekrāniem, skatītājiem ir iespēja ieskatīties unikālās filmas Nameja gredzens aizkadra epizodēs.

Papildu informācija:
Agnese Ruberte,
filmas Nameja gredzens komunikācijas konsultante
29337759
agnese@deepwhite.lv