“Nameja gredzens” dodas pie skatītājiem Lietuvā

Andreja Ēķa un Aigara Graubas filma-leģenda “Nameja gredzens” ir sasniegusi gandrīz 80 000 skatītāju skaitu Latvijā un maija sākumā piedzīvos pirmizrādi Lietuvā.

Kopš filmas “Nameja gredzens” pirmizrādes Latvijā (2018. gada 17. janvārī) to kinoteātros noskatījušies gandrīz 80 000 skatītāju, filmu demonstrē arī kino izrādīšanas vietās visā Latvijā, un nākamais loģiskais solis ved pāri Latvijas robežām – vispirms uz Lietuvu, no kurienes nāk Nameja iemīļotās Laugas lomas tēlotāja, jaunā lietuviešu aktrise Aiste Diržiute.

9. maijā notiks “Nameja gredzena” sarkanā paklāja pirmizrāde Viļņas kinoteātrī Forum Cinemas Vingis un vienlaikus vēl piecās Lietuvas pilsētās. Regulārajā kinorepertuārā filma tiks izrādīta no 11. maija 16 kinoteātros visā Lietuvā.

Filma “Nameja gredzens” stāsta par 13. gadsimta leģendu, kur pēc Zemgales valdnieka Viestura nāves par karali kļūst jaunais Namejs. Viņa uzdevums ir nosargāt savu zemi un tautu pret krustnešu tīkojumiem.

Filmas producents ir Andrejs Ēķis, scenārija autori – Aigars Grauba un Makss Kinnings no Lielbritānijas.

Nameja lomu atveido zviedru aktieris Edvīns Endre, lomās redzams arī Džeimss Blūrs no Lielbritānijas un latviešu aktieri Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Lauris Dzelzītis, Ivo Martinsons, Elīna Vāne un citi. Filmas mākslinieks ir Arnis Vatašs, tērpu māksliniece – Sandra Sila, mūzikas autors –  komponists Rihards Zaļupe, montāžas režisore – Līga Pipare.