Aigara Graubas un Andreja Ēķa jaunā lielfilma “Nameja gredzens” šobrīd ir sagatavošanas periodā, filmēšana sāksies septembrī, un radošā grupa aicina palīgā rokdarbniekus un zvērādu īpašniekus.

Nacionālā Kino centra filmu ražošanas konkursos atbalstītais projekts “Nameja gredzens” stāsta par 13. gadsimta notikumiem Zemgalē, kur pēc valdnieka Viestura nāves par karali kļūst jaunais Namejs. Viņa uzdevums – nosargāt savu zemi un tautu pret krustnešu tīkojumiem. Filmas autori sola, ka Nameja gredzens būs vēsturiska (bet ne etnogrāfiski dekoratīva) spraiga sižeta filma “vikingu stilā”, ar efektīgām kauju ainām, spilgtiem varoņiem, dinamisku darbību, senām parašām un mazliet mistikas. Vēsturiska tēma ļauj autoriem abstrahēties no ikdienišķā un vispārinātāk runāt par nozīmīgām tēmām – par brīvību, goda jūtām, atbildību un mīlestību. “Skarbi, ar spēcīgu gribu apveltīti varoņi – emocionāli, bet ne sentimentāli, vareni, bet cilvēcīgi,” saka filmas režisors Aigars Grauba.

Filmas aktieru ansamblis ir daļēji nokomplektēts – zināms, ka filmā “Nameja gredzens” spēlēs Egons Dombrovskis, Elīna Vāne, Andris Keišs, Imants Strads, Jānis Āmanis (galvenās lomas tēlotājs Andreja Ēķa un Aigara Graubas iepriekšējā filmā “Sapņu komanda 1935” (2012)) un citi Latvijas aktieri, bet Nameja lomas tēlotājs un vēl daži varoņi tiek meklēti ar starptautisku aktieru kastinga profesionāļu palīdzību.

Filmēšanas pirmais posms realizēts jau 2014. gada rudenī, īpašu uzmanību pievēršot seno cīņu iestudēšanai un filmēšanai sadarbībā ar Lietuvas kaskadieriem. Kinopilsētā Cinevilla, kur tiks filmēti 80% filmas materiāla, jau uzceltas un vēl tiek būvētas brīvdabas dekorācijas, interjeri top Cinevillas paviljonos, šobrīd norit darbs pie kostīmu gatavošanas un rekvizītu sagādāšanas – kostīmu apjoms ir ievērojams, jo dažos masu skatos būs vajadzīgi vairāki simti dalībnieku. Sadarbojoties ar Latvijas amatniekiem, filmas kostīmu grupa mākslinieces Sandras Silas vadībā rūpējas arī par atbilstoša stila rotām un aksesuāriem, tiek gādāti senlaicīgi ieroči, taču filmas radošajai komandai nepieciešama arī Latvijas iedzīvotāju palīdzība. Pirmkārt, 13. gadsimta zemgaļu kostīmiem vajadzīgas zvērādas, ko filmēšanas grupa gatava pirkt vai īrēt, bet otrkārt, kostīmu apdarei ļoti noderētu prasmīgas rokdarbnieces, kas prot izšūt ornamentus. Visi, kas grib un var palīdzēt tapt jaunajai Latvijas lielfilmai “Nameja gredzens”, aicināti sazināties ar SIA “Platforma” vadītāju Aiju Ansoni, tel. nr. 29558990.

Videoreportāža no filmas kostīmu darbnīcām (autors Dāvis Siliņš):