23. februārī uz Latvijas lielajiem ekrāniem nonāca piedzīvojumu filma visu laiku bērniem “Paradīze ‘89”. Priecājoties par filmas autentiskumu, sirsnību un astoņdesmito gadu noskaņu raksturojošām niansēm, pirmajā nedēļas nogalē filmu paguvuši noskatīties jau 7696 skatītāji.

 

Pirmajā nedēļas nogalē pēc pirmizrādes, laika posmā līdz 26.februārim, spēlfilma Paradīze`89 tika demonstrēta 17 vietās visā Latvijā, un gandrīz visi seansi bija izpārdoti, tādējādi sasniedzot lieliskus apmeklējuma rezultātus.

Kā liecina sociālo tīklu lietotāju ieraksti, filma vienaldzīgos neatstāj. Atmodas laiku piedzīvojušajiem tā palīdz atgriezties pagātnes atmiņās, savukārt jaunākajiem – labāk iepazīt vecākus, uzzināt daudz jauna par tā laika dzīvi, raisīt sarunas ģimenē, un tas arī bija viens no režisores Madaras Dišleres mērķiem.

Jau ziņots, ka režisores Madaras Dišleres spēlfilma Paradīze ‘89 stāsta par četru meiteņu piedzīvojumiem laukos, Baltijas ceļa vasarā. Filmas scenārijs tapis, balstoties uz režisores bērnības atmiņām, un filmas mērķis ir raisīt atmiņas 80. gadu bērnos un viņu vecākos, kā arī rosināt diskusijas starp paaudzēm – par Atmodas laika Latviju, par brīvību un par vasaru, pēc kuras viss bija citādi. Filma ir Latvijas un Vācijas producentu kopražojums un tapusi Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei.

Kopumā filma tiks izrādīta 161 vietā visā Latvijā, lai gan mazāko ciemu, gan lielāko pilsētu iedzīvotāji varētu iepazīties ar vasaru, pēc kuras viss bija citādāk.

Informācija par filmas seansiem visā Latvijā apkopota portālā LSM.LV – ŠEIT.

Papildu informācija:
Aleksa Spriņģe,
filmas Paradīze ’89 komunikācijas konsultante
+371 20604742
aleksa@deepwhite.lv