Nacionālais kino centrs (NKC) izsludinājis 2016. gada filmu ražošanas projektu konkursu ar mērķi atbalstīt pilnmetrāžas spēlfilmu un visu garumu animācijas un dokumentālo filmu ražošanu vai ražošanas pabeigšanu 2016.-2017. gadā.

Konkursa finansējums ir Eur 2 054 922, no kura animācijas filmu projektiem tiek piešķirti Eur 501 531, dokumentālo filmu projektiem Eur 392 502 un spēlfilmu projektiem Eur 1 160 889. Ar šo finansējumu tiks atbalstīti gan jauni projekti, gan arī tādi, kas jau saņēmuši NKC atbalstu filmas ražošanai; detalizētāka informācija par nosacījumiem atrodama konkursa nolikumā.

Konkursa projekti iesniedzami līdz 29. februārim Nacionālajā Kino centrā, tos pēc iepriekš izstrādātiem un konkursa nolikumā apstiprinātiem kritērijiem vērtēs NKC izveidotas ekspertu komisijas katrā filmu veidā. Jaunie projekti piedalīsies publiskajās projektu prezentācijās, kas notiks marta otrajā pusē, piedaloties topošās filmas producentam, režisoram un citiem radošās grupas pārstāvjiem; šīs prezentācijas būs pieejamas visiem interesentiem un par to norisi tiks ziņots atsevišķi.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti mēneša laikā kopš projektu iesniegšanas termiņa beigām.

Konkursā nevar tikt iesniegti projekti, kuri jau ir saņēmuši NKC finansējumu filmas pabeigšanai, arī tie projekti, kas atbalstīti konkursā Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Uz konkursa finansējumu nevar pretendēt arī projekta iesniedzējs, kas nav izpildījis NKC līgumu saistības.

Šis ir jau otrais no NKC izsludinātajiem finansiālā atbalsta konkursiem 2016. gadā, pirmais tika izsludināts 25. janvārī un tajā tiks atbalstīta Latvijas filmu izplatīšana, popularizēšana Latvijā un ārvalstīs, kā arī filmu nozares profesionāļu tālākizglītība, nozares profesionālā izaugsme un konkurētspēja. 2016. gada laikā paredzēts izsludināt arī konkursus jaunu filmu projektu attīstīšanai un kopražojuma projektiem, kuros Latvija piedalās kā minoritārais kopproducents; tāpat tiks piešķirts finansējums filmu ražošanas turpināšanai programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei.

Papildu informācija:
Uldis Dimiševskis
Vadītāja vietnieks
Nacionālais kino centrs
Peitavas 10, Rīga LV-1050 Latvia
Tel: 371 67358862, Mob: 371 26959190
E-mail: uldis.dimisevskis@nkc.gov.lv