No 24. aprīļa kinoteātros Dāvja Sīmaņa dokumentālā filma “Mūris”

No 2018. gada 24. aprīļa kinoteātros sāks izrādīt režisora Dāvja Sīmaņa jauno pilnmetrāžas dokumentālo filmu “Mūris”, kas 16. aprīlī piedzīvo pasaules pirmizrādi Šveicē, Nionas starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā “Visions du Réel”. Filmu studija “Ego Media” jau piedāvā noskatīties jaunās filmas treileri, biļetes arī jau pieejamas.

Filmas stāsts ir par dažādām robežām: fiziskām, valsts nospraustām un prāta radītām, kas fiksētas, filmas autoriem apceļojot Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas robežreģionu.

Filmas autori raksta: “Filma tapa kā vizuāla dienasgrāmata, sākotnēji nemaz nenojaušot par to, kādus stāstus ceļš robežas abās pusēs piedāvās. Viena situācija veda pie nākamās, tādējādi arvien vairāk paplašinot kontekstu tam, kas notiek Eiropas Savienības un Krievijas pierobežā. Filmas tapšanas laikā tika sastapti ļoti atšķirīgi domājoši cilvēki un filmēts ļoti atšķirīgās vietās, tostarp Latgalē, Pleskavas apgabalā un Doņeckas separātistu kontrolētajās teritorijās. Filmēšanas laikā atklājās tēmas, kas saistītas ar vēsturiskajām pretrunām Latvijas un Krievijas starpā. Tomēr visvairāk gribētos uzsvērt skumjo sakritību, ka filma iznāk laikā, kad politiski neizlēmīgā kārtā prezidents Raimonds Vējonis ir noraidījis lūgumu apžēlot Ansi Ataolu Bērziņu. Ansis ir viens no filmas varoņiem, kurš filmēšanas laikā atradās politiskajā trimdā. Viņš atšķirībā no citiem filmas personāžiem, nav politisks radikālis, bet apzinās sevi kā demokrātiskas Latvijas patriotu un vēlas, lai valsts beidzot atbrīvotos no padomju domāšanas veida.”

Filmas pirmizrāde Latvijā notiks otrdien, 24. aprīlī kinoteātrī Splendid Palace, filma būs pieejama kinoteātra Splendid Palace repertuārā (informācija par seansiem ŠEIT).

Uz filmu jau iespējams iegādāties biļetes, un studija Ego Media piedāvā noskatīties jaunās filmas treileri – ŠEIT.

Filmas Mūris pasaules pirmizrāde ar starptautisko nosaukumu D is for Division notiek pirmdien, 16. aprīlī, Šveices pilsētā Nionā, kur to izrāda nozīmīgā kinofestivāla Visions du Réel galvenajā konkursa skatē (informācija festivāla mājaslapā – ŠEIT).

Dokumentālā filma Mūris ir Latvijas un Čehijas kopražojums, producējošā studija Ego Media, galvenais operators Aigars Sērmukšs, montāžas režisore Anna Rindova (Anna Ryndova), skaņu režisors Vāclavs Flegls (Václav Flegl), producenti Guntis Trekteris un Radims Prohāzka (Radim Procházka). Filmas tapšanu atbalstījuši Latvijas Nacionālais kino centrs, MEDIA programma Creative Europe un Čehijas Filmu fonds.

Filmas Facebook lapa: http://www.facebook.com/FilmaMuris

Atgādinājums – filmas Mūris mediju seanss un tam sekojoša preses konference notiek ceturtdien, 19. aprīlī kinoteātrī Splendid Palace, Mazajā zālē. Uz pasākumu jāpiesakās, rakstot uz adresi egomedia@egomedia.lv līdz otrdienai, 17. aprīlim.

Papildu informācija:
daniela.zacmane@gmail.com
mob.: 29171313