Noslēdzas filmas “Dvēseļu putenis” pirmā posma uzņemšana

Svētdien, 4. jūnijā, vairāk nekā 300 aktieri, amatieri, brīvprātīgie jaunsargi un karavīri no Latvijas armijas pulcējās Vecrīgā filmas “Dvēseļu putenis” uzņemšanā. Mazajā Pils ielā tika attēloti 1915. gada notikumi, kad uz mācībām nosūtīja pirmos latviešu brīvprātīgos strēlniekus un viņu pavadīšana izvērtās grandiozā svinīgā gājienā. Ar šī gājiena uzņemšanu noslēdzās pirmais filmēšanas posms.

Filmas Dvēseļu putenis uzņemšana ilgs līdz 2018. gada maijam, pirmizrāde paredzēta 2019. gada 11. novembrī – tieši 100 gadus pēc latviešu strēlnieku izcīnītajām Brīvības cīņām.

Filmas Dvēseļu putenis ražošanas procesā lielāko daļu izmaksu sedz valsts, savukārt trūkstošajam un tik ļoti būtiskajam finansējumam filmas veidotājiem ir veiksmīgi izdevies piesaistīt pirmos privātos atbalstītājus – Latvijas uzņēmumus. Filmas Dvēseļu putenis ģenerālsponsors ir viens no Latvijas dzimtajiem zīmoliem – veikalu tīkls DEPO. “Kļūt par filmas ģenerālsponsoru mums bija pašsaprotams lēmums, jo esam par savu valsti, valodu, cilvēkiem – tautas vērtībām kopumā. Uzticību savai zemei, neskatoties uz to, kāda ir situācija, nostāja vai vara valstī. Par skaidrību, pārliecību, ticību mērķiem un ideāliem. Tas, par ko cīnījās mūsu tauta un mūsu griba – par brīvu zemi, brīvu Latviju. Aicinām ikvienu dot arī savu artavu, lai mēs kopīgiem spēkiem atbalstītu filmu materiāli un piedalītos filmas tapšanā un radīšanā.”

Filmas Dvēseļu putenis sponsors ir Latvijas Mobilais Telefons, kas papildus lielajam ieguldījumam filmas tapšanā nodrošina interesentiem iespēju sekot līdzi filmas aizkulisēm mobilajā televīzijā LMT Straume.

“Rūpīgais plānošanas darbs ir atmaksājies – nepilnu trīs nedēļu laikā nofilmējām strēlnieku iesaukšanu, treniņnometni, bēgļu gaitas, galveno varoņu ģimenes un mīlestības ainas. Tās bija sarežģītas ainas ar nopietnām aktieru saspēlēm, masu skatiem un dzīvniekiem. Komandas darbs bija precīzs un aktieru atdeve ļoti liela. Ir pat aktieri, kuri lomai noskaņojas Rīgas Brāļu kapos,” stāsta filmas Dvēseļu putenis režisors Dzintars Dreibergs. “Otrais filmēšanas posms sāksies rudenī ar divu nozīmīgu kauju uzņemšanu – Slokas kauju un Nāves Salu. Tranšejas veidosim jau vasarā”.

Filmas galveno aktieru vidū ir vairāki Latvijā plaši zināmi profesionāļi, piemēram, Vilis Daudziņš, Ivars Krasts un Gatis Gāga (Jaunais Rīgas Teātris), Mārtiņš Vilsons un Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris), Jēkabs Reinis (Latvijas Kultūras akadēmija), Ieva Florence (Dailes teātris, Latvijas Kultūras akadēmija), Renārs Zeltiņš un citi.

Filmas komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi.

Viss par filmu: Facebook.com/DveseluPutenis un Instagram.com/dveseluputenisfilma/.

Filmas un komandas oficiālais apdrošinātājs ir atbalstītājs AAS BALTA. Filmu atbalsta arī Rīgas Latviešu biedrības nams, Latvijas Universitāte, Merrild, LAIMA, Bellevue Park Hotel Riga, IMPRO ceļojumi, IRVE, atpūtas bāze un muzejs Miķelis, GEMOSS, auditorsabiedrība BK Partneris, MORA-Trans, Zemgus Poligrāfijas Serviss, Zaļā Bāze, iDeal un Kurbads.

Fotogrāfiju autori – Pēteris Vīksna un Maksis Kotovičs.

Saziņai:
Eva Mežīte,
sabiedrisko attiecību vadītāja
filmā Dvēseļu putenis
eva@kultfilma.lv
+ 371 26326981