Noslēdzas filmu pieteikšana “Riga IFF” konkursam

Jau trešo gadu rudenī notiks Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga International Film Festival jeb vienkārši Riga IFF), šogad tas plānots no 13. līdz 23. oktobrim. Pērn iedibinātajam Riga IFF konkursam arī šogad iespējams pieteikt pilnmetrāžas filmas, kuras tapušas Ziemeļvalstīs, Baltijā, Vācijā, Polijā un Krievijā. Konkursam nav žanriska un stilistiska ierobežojuma – tās var būt gan dokumentālās, gan animācijas un spēlfilmas, gan starpžanru darbi. Pieteikumus pieņem līdz 13. jūnijam.

Festivāla programmu arī šogad veidos kā kuratoru sastādītas filmu izlases, tā arī konkursu programmas, kuru ietvaros festivāls jau otro gadu piešķirs arī balvu kādai no Baltijas jūras reģionā tapušajām jaunākajām filmām. Konkursā tiks iekļautas 8 filmas, kuras festivāla laikā vērtēs starptautiska žūrija piecu festivāla aicinātu nozares profesionāļu sastāvā. Savu balvu kādai no konkursa filmām piešķirs arī Riga IFF Jauniešu žūrija.

2015. gadā festivāla balvu saņēma Ukrainas režisora Sergeja Lozņicas dokumentālā filma “Notikums” par 1991. gada augusta puču, bet žūrijas īpašo atzinību – islandieša Grimura Hakonarsona spēlfilma “Auni”.

Pieteikumi starptautiskajam pilnmetrāžas filmu konkursam tiks gaidīti līdz šī gada 13. jūnijam un attiecas uz kinodarbiem, kas pabeigti pēc pagājušā gada 1. augusta. Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties competition.rigaiff.lv (angļu valodā).

Festivāls 2016. gadā saglabās pērn iedibinātās programmas struktūras sadaļas:
1 – vēsturiskā retrospektīva „In Kino Veritas” šogad būs veltīta naratīva jeb stāstīšanas formas pētniecībai kino, atklājot plašākai auditorijai neierastu kino valodu – arī tādu, kuru jābauda drīzāk kā mūziku vai dzeju
2 – jaunākais pašmāju kino būs skatāms sadaļā „Lielais Kristaps. Izlase”
3 – Ziemeļvalstīs pēdējo gadu laikā tapušās spilgtākās filmas apvienotas apakšprogrammā „Nordic Highlights”
4 – dokumentālo filmu programma „Artdocfest/Riga” veidota sadarbībā ar Krievijas dokumentālistu Vitāliju Manski, kurš Krievijā veidojis vienu no ietekmīgākajiem dokumentālā kino festivāliem
5 – pašiem, pašiem jaunākajiem skatītājiem un visai ģimenei radīta programma „Kids Weekend”, kuru pērn aizsāka tik mīlētā latviešu animācijas filmu cikla „Lupatiņi” pirmizrāde
6 – „Riga IFF Selection” būs iespēja skatītājiem Rīgā koncentrētā veidā pieredzēt svarīgāko, kas šogad noticis vai vēl tikai notiks lielākajos pasaules kino festivālos – filmas, kuras jau plūkušas vai vēl tikai plūks laurus šī gada kino balvu ceremonijās.

Paralēli festivāla pilnmetrāžas filmu konkursam jau izsludināti 3 konkursi festivāla sadaļas “Short Riga” ietvaros: Starptautiskais konkurss, kurā tiks ietvertas īsfilmas no visas pasaules, Baltijas Studentu konkurss, kurā sacentīsies visu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas studentu īsfilmas, bet pašiem studentiem konkursa ietvaros būs iespēja piedalīties semināros un darbnīcās, konkursa programma paredz studentu kinodarbu padziļinātu analīzi, ne tikai starptautiskas žūrijas vētīšanu; tāpat arī šogad “Short Riga” ietvaros izsludināts arī Rīgai unikālais Baltijas Mūzikas video konkurss.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes atbalstu. Festivāla mājaslapa – rigaiff.lv, bet par jaunāko festivāla tapšanā var uzzināt, arī apmeklējot Riga IFF šķirkļus Facebook, Twitter un Instagram vietnēs.

Informāciju sagatavoja:
Zane Dzene,
Riga IFF mediju koordinatore
press@rigaiff.lv
00 371 29 24 43 10