Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma programmas „Rīgas filmu fonds” konkursā atbalstīta divu jaunu ārvalstu filmu uzņemšana Rīgā.

Noslēdzoties 2014.gada decembrī izsludinātajam konkursam, apstiprinājumu līdzfinansējuma līguma slēgšanai ar Rīgas pilsētas pašvaldību saņēma divi Latvijas puses partneru iesniegti pieteikumi.

Film_Riga_logo

SIA „Sun & Moon Pictures Intl.” (producents Tomas Makaras) sadarbībā ar „Periferia Productions” (Somija) Latvijā uzņems epizodes filmai „Klusuciešanas gudrība / Tacit Wisdom”, tas ir vēsturisks stāsts, kas risinās 17.gadsimta Skandināvijā, Ālandu salās. Jauniete Anna kvēli iemīlējusi precētu vīrieti un aiz greizsirdības apmelo savu draudzeni. Ir raganu medību laiks… Daļu filmas plānots uzņemt Rīgā – Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, projekta līdzfinansējuma intensitāte ir 10% – līdz 65 037 EUR no izmaksām Latvijā.

Otrs projekts ir SIA “Maximum Riga” (producente Aija Bērziņa) pieteikums „Nodevējs / Traitor”, kas taps sadarbībā ar „Hennysko” (Lielbritānija). Tas būs 12 sēriju TV spiegu detektīvs, kas balstīts uz patiesiem notikumiem; VDK majora, pretizlūkošanas virsnieka Andreja Dimova piedzīvojumi aizsākas 1961. gadā, Aukstā kara un Karību krīzes laikā. Projekts atbalstīts ar līdzfinansējuma intensitāti 10% – līdz 75 877 EUR no izmaksām Latvijā.

Rīgas dome izsaka pateicību visiem konkursa pretendentiem par ieinteresētību un pieteikšanos izsludinātajā konkursā.

“Rīgas Filmu fonda” konkursu plānots organizēt līdz 3 reizēm kalendārā gada laikā.

Konkursa kontaktpersona Rīgas domē – Dace Lešinska, Dace.Lesinska@riga.lv