Konkursa rezultātā apstiprinājumu līdzfinansējuma līguma slēgšanai ar Rīgas pilsētas pašvaldību 2015. gada 23. novembra pieteikumu vērtēšanas sēdē saņēmuši divi pieteikumi.

Izvēlētie projekti:
1. SIA „Tasse Film” pieteikums „Vīruss” (Virus), kas taps sadarbībā ar „Heretic” (Grieķija), ar līdzfinansējuma intensitāti 10% – līdz 30 758.95 euro no izmaksām Latvijā;
2. SIA “Tasse Film” pieteikums „Sonāte” (The Sonata), kas taps sadarbībā ar „The Project Film Club” (Francija), ar līdzfinansējuma intensitāti 10% – līdz 169 004.4 euro no izmaksām Latvijā.

Filma “Vīruss” ir stāsts par precētu grieķu pāri – Petru (40) un Annu (30), kuri nesen ir pārcēlušies uz dzīvi kādā industriālā pilsētā Ziemeļos. Viņu attiecībās ir iestājusies emocionāla krīze, bet, kad Anna paliek stāvoklī, nestājusies dzimumsakaros, starp abiem mīlētājiem rodas nepārvarama plaisa. Vai Anna ir krāpusi vīru? Vai viņa ir kādas sazvērestības upuris? Varbūt svētā? Kad esi ieniris neiespējamā dzīlēs, vai atradīsies atbilde, kas nesīs mieru?
Stāsts risinās vietā, kur valda pēc-padomijas telpa, kur vēl ir jūtamas sekas padomju ideoloģijai, ir jūtama ticības nesaraujamā saikne cilvēku prātos, un tai pat laikā ir jauno laiku demokrātiski racionāli izskaitļota dzīves uztvere.
Katra Angela Franca (Angelos Frantzis) veidotā filma ir bijusi krasi atšķirīga no citām, bet tajā pašā laikā uzticīga režisora unikālajam, skaidrajam un iedvesmojošajam redzējumam. No muzikālas filmas līdz sirreālām fantāzijām un no eksperimentāla kino līdz skaidriem vēstījumiem, Angels ar savu patieso kinematogrāfisko kodu un zīmju pārzināšanu, kā arī plašo iztēli, tos pielietojot, ir apliecinājis sevi kā vienu no visinteresantākajiem režisoriem, kas šobrīd strādā Grieķijā. Spēlfilma “Vīruss” būs mūsdienīga un mākslinieciski augstvērtīga drāma, kā arī interesanta filma Latvijas skatītājiem.

Filma “Sonāte” ir stāsts par jaunu meiteni vārdā Roze, kura, ierodoties no tēva mantotajā lauku īpašumā, pamazām atklāj nepatīkamu patiesību par viņas tēva dzīvi un nāves apstākļiem. Tēva sarakstītā sonāte, kuru Rozei jāatšifrē, slēpj sevī nezināmu spēku un ir atslēga uz daudz biedējošāku pasauli nekā var iedomāties.
Latvijā tiks filmēta Anglijas lauku māja (eksterjers un interjers), kā arī neliels Anglijas ciemats.

Vairāk informācijas:
Dace Lešinska
Rīgas pilsētas izpilddirektora palīdze uzņēmējdarbības jautājumos (Rīgas Filmu Fonds)
Rātslaukums 1, 426.kab., Rīga LV-1539
E-pasts: dace.lesinska@riga.lv
Tālrunis +371 67037659
Fakss +371 67026051