Noslēgusies filmu pieteikšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”

Augusta beigās noslēdzas pieteikumu pieņemšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”, darbu uzsāk filmu atlases komisija un nominantu saraksts tiks publiskots oktobra sākumā.

Foto: Inese Kalniņa

Kopumā Nacionālajai kino balvai iesniegtas 66 filmas, ko veidojuši gan filmu nozares profesionāļi, gan amatieri. Balvai pieteiktas 8 animācijas, 20 īsmetrāžas dokumentālās filmas (līdz 50 min), 24 pilnmetrāžas dokumentālās filmas (no tām četrās Latvija piedalījusies kā minoritārais kopražotājs), 6 īsmetrāžas spēlfilmas un 8 pilnmetrāžas spēlfilmas (divās Latvija ir minoritārais kopražotājs). 16 no pieteiktajām filmām ir režisora debijas filmas. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, Lielā Kristapa ietvaros tiks rīkots arī studentu filmu konkurss. Savas filmas, kas veidotas mācību ietvaros, pieteikuši arī RISEBA, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas studenti.

Saskaņā ar Lielā Kristapa nolikumu atlases komisija vērtēs pieteikto filmu māksliniecisko un profesionālo kvalitāti un izvirzīs 3-5 balvu pretendentus astoņās filmu kategorijās – labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākā īsmetrāžas spēlfilma, labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, labākā animācija, labākā mazākuma kopražojuma filma, labākā debija, labākā studentu filma. Balvām tiks nominēti arī labākie filmu ražošanā iesaistītie profesionāļi kopā 23 kategorijās. Savukārt Lielā Kristapa laikā darbosies starptautiska žūrija, kas noteiks laureātus.

16 no pieteiktajām filmām Lielā Kristapa ietvaros plānota pirmizrāde, ja tās tiks atlasītas konkursa vai ārpuskonkursa programmai.

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps atlases komisijā strādās profesionālo organizāciju izvirzīti pārstāvji. Šogad tie ir Arvīds Krievs (Latvijas Kinematogrāfistu savienība), Miks Zvirbulis (Latvijas Operatoru ģilde), Zane Balčus (starptautiskās filmu kritiķu asociācijas FIPRESCI Latvijas nodaļa), Kristīne Matīsa (Nacionālais kino centrs), Ilona Bičevska (Latvijas filmu producentu asociācija), Jūle Mare Rozīte (Latvijas Filmu mākslinieku ģilde) un Ieva Viese-Vigula (Latvijas Animatoru asociācija).

Lielais Kristaps šogad norisināsies no 9.-15. novembrim kinoteātros Splendid Palace un Cinamon Rīga. Skatītājiem būs iespēja noskatīties nominētās filmas, piedalīties diskusijās, tikties ar filmu radošajām grupām un klātienē vai Latvijas televīzijā vērot svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju, kas notiks 13. novembrī kinoteātrī Splendid Palace.

Nacionālo kino balvu organizē biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar LR Kultūras ministriju un Nacionālo kino centru, atbalsta Rīgas dome un tirdzniecības parks Alfa.

Informācija:
producente Marta Bite
29404443, martabite@yahoo.com
www.lielaiskristaps.lv