Viens no Rīgas – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas – pasākumiem būs kopā ar Nacionālo Kino centru īstenotais radošo meistardarbnīcu projekts Rīgas kino.  Projekta ietvaros sadarbībā ar Britu padomi 21-24. oktobrī augstskolā RISEBA notiks radošais seminārs par sabiedrības iesaistīšanu filmu veidošanā (participatory video). Uz semināru tiek aicināti audiovizuālo mediju studenti, pasniedzēji un citi interesenti.  

Semināru vadīs britu producents, režisors, pedagogs, studijas Suited and Booted dibinātājs Kriss Kemps (Chris Kemp). Vieslektors dalīsies savā profesionālajā pieredzē filmēšanas apmācībā un sabiedrības iesaistīšanas video projektu realizēšanā, kad noteikta sabiedrības grupa ar kino profesionāļu palīdzību apgūst prasmes filmēšanā, lai patstāvīgi veidotu filmas par aktuālām tēmām vai radoši izpaustos audiovizuālā formā.

Seminārs būs saistošs ikvienam profesionālim, studentam un interesentam, kurš vēlas papildināt savas prasmes filmēšanā, filmēšanas apmācībā un iegūtās zināšanas pielietot praksē. Seminārā apgūtās apmācības metodes tiks pielietotas arī projekta Rīgas kino radošajās meistardarbnīcās.

Pirmdien, 21. oktobrī plkst 11.00 augstskolā RISEBA, Mazajā izstāžu zālē Seminārs „Sabiedrības iesaistīšanas video projekti” – ievads, nozīmīgākie paraugi.

Otrdien, 22. oktobrī plkst. 11.00 augstskolā RISEBA, Mazajā izstāžu zālē Seminārs „Apmācības metodes sabiedrības iesaistīšanas video projektos”.

Trešdien, 23. oktobrī plkst. 12.00 un ceturtdien, 24. oktobrī plkst. 12.00 augstskolā RISEBA studentiem un interesentiem būs iespēja piedalīties semināra praktiskajā daļā un nofilmēt īsfilmas par augstskolas apkārtni.

Sabiedrības iesaistīšanas video projekti ir īpaši aktuāli mūsdienās, kad filmēšana un fotografēšana ir kļuvusi pieejama ikvienam. Šādi projekti attīsta prasmes filmu veidošanā, kā arī palīdz kļūt izprotošākiem un kritiskākiem, ikdienā pielietojot komunikācijas ierīces, digitālos medijus, sociālos tīklus.