Oktobris – Latvijas filmu mēnesis Viļņas lidostā

Viļņas lidostas kinoteātris Film Box LT, kas durvis vēra šovasar, papildina savu programmu ar filmām no Latvijas. Oktobrī kinoteātra repertuārā iekļautas 14 latviešu īsfilmas, vairums no tām – animācija. Visu oktobri Viļņas lidostas pasažieriem būs iespēja bez maksas un jebkurā diennakts laikā noskatīties divus Latvijas īsfilmu komplektus – ģimenes programmu, kuru veido tikai animācijas filmas bez dialogiem, un pieaugušo programmu, kurā iekļautas starptautiskos festivālos augsti novērtētas īsfilmas un animācija.

Lai saviem skatītājiem piedāvātu aizraujošu un daudzveidīgu repertuāru, Film Box LT ik mēnesi savā programmā plāno iekļaut dažādu valstu filmas. Šo tradīciju oktobrī aizsāk Nacionālā Kino centra sastādītās īsfilmu programmas, kas tiek pievienotas jau esošajam repertuāram – trim Lietuvas filmu programmām. Ar pilnu Film Box LT repertuāru iespējams iepazīties Viļņas lidostā un šeit.

Latvijas filmas tiks demonstrētas visu mēnesi, bet jau novembrī programmā tiks iekļautas īsfilmas no visas Eiropas. Jauniešu filmu programmu sastādīs Eurochannel. Savukārt decembrī Film Box LT repertuāru papildinās īsfilmas no Igaunijas.

Vasarā atvērtā lidostas kino zāle ir pirmā šāda veida kino izrādīšanas vieta Ziemeļeiropā. Inovatīvā projekta galvenais mērķis ir tuvināt divas atšķirīgas pasaules – lidostu un kinoteātri, lai ceļotāji, kas gaida lidojumu, varētu gūt jaunus iespaidus un vērtīgi pavadīt laiku, bez maksas skatoties filmas.