Operatora Ginta Bērziņa darbs Londonas kinoteātros

Septembrī un oktobrī Londonas kinoteātros demonstrē pilnmetrāžas spēlfilmu “Divas sievietes / Two Women”, kuras ražošanā piedalījusies Jura Podnieka studija, tās galvenais operators ir Gints Bērziņš, bet vienā no galvenajām vīriešu lomām – Reifs Fainss, kurš savu lomu ieskaņoja Rīgā un krievu valodā.

Spēlfilma Divas sievietes (2014) pēc Ivana Turgeņeva lugas Mēnesis uz laukiem ir Krievijas, Francijas, Latvijas un Lielbritānijas kopražojums, režisore Vera Glagoļeva, lomās arī Anna Astrahanceva, Anna Levanova, Silvija Testū un citi. No Latvijas puses filmu producēja Jura Podnieka studija, producente Antra Cilinska.

Filmas producējošā studija no Krievijas ir Horosho Production, kas ar Latviju sadarbojās jau pie Jevgeņija Paškēviča spēlfilmas Golfa straume zem leduskalna (2012) un tur arī noskatīja kinooperatoru, vienu Latvijas pieredzējušākajiem profesionāļiem Gintu Bērziņu. Viņš par savu darbu pie šīs filmas bija nominēts Lielā Kristapa balvai kā viens no labākajiem spēlfilmu operatoriem, un viņa darbu šobrīd slavē arī Londonas avīžu kinokritiķi.

Filmu Divas sievietes Londonā sāk demonstrēt šodien, 13. septembrī, pirmais “jautājumu un atbilžu” seanss kinoteātrī PH Gate Notinghilā. Filma iekļauta arī vairāku citu Londonas kinoteātru repertuārā, bet 17. septembrī to sāk demonstrēt ārpus Londonas – Northemptonā, Vorvikā, Česterfīldā un citur.

Filmas treileris šeit – https://www.youtube.com/watch?v=qF2XBPSKAdA