Otrā Simtgades filma “Ievainotais jātnieks” aicina uz preses konferenci

Nacionālais Kino centrs un režisore Ilona Brūvere aicina medijus uz preses konferenci otrdien, 10. oktobrī, 12:00 kinoteātrī “Splendid Palace”. Dokumentālā spēlfilma “Ievainotais jātnieks” turpina Nacionālā Kino centra programmu “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, 24. oktobra pirmizrādei Rīgā sekos arī īpašās pirmizrādes vēl desmit Latvijas pilsētās.

Filma Ievainotais jātnieks ataino Brīvības pieminekļa celtniecību un stāsta par tā autora, tēlnieka Kārļa Zāles (1888-1942) dzīvi un daiļradi. Ievainotais jātnieks ir tēlains vēstures un dzīves notikumu kaleidoskops, kas ļauj sajust Brīvības skaudro garšu un iepazīstina ar izcilākajiem klasiskās tēlniecības piemēriem, iestudētajās kinoarhīva ainiņās sniedzot iespēju atpazīt skatītāju iemīļotus aktierus – Imantu Stradu, Dārtu Daneviču, Lauri Subatnieku, Ģirtu Liuziniku, Ievu Aleksandrovu-Ekloni, Daini Gaideli un citus. Filma nav tikai Latvijas vēstures grāmata ekrāna vīzijās, tā uzdod vairākus eksistenciālus jautājumus, kas mūsdienās nav zaudējuši aktualitāti, un svarīgākais no tiem ir Brīvības jēdziens. Ievainotais jātnieks ieskicē arī mūsdienu pazīstamāko tēlnieku domas un dzejnieka Ulda Bērziņa redzējumu. Režisore Ilona Brūvere filmu strukturē kā dokumentālu spēlfilmu, rosinot skatītāju domāt un just kinohronikas un inscenētas ekrāna patiesības sintēzē. Kinooperatores Elīnas Bandēnas kadra un gaismas dramaturģiju filmā uzsver komponista Ērika Ešenvalda mūzika, kura par Brīvībai celto pieminekli izstāsta klavieru un vijoles mūzikas skaņās.

Filma Ievainotais jātnieks veltīta Latvijas simtgadei un tēlnieka Kārļa Zāles 130. dzimšanas dienai. Filmas pirmizrāde Rīgā plānota 24. oktobrī un kinodzīve turpināsies Splendid Palace repertuārā, reģionālo pirmizrāžu turnejā iekļauta Rēzekne, Madona, Smiltene, Jēkabpils, Kuldīga, Cēsis, Valmiera, Ventspils, Liepāja un Sigulda.

Preses konferencē otrdien, 10. oktobrī 12:00 kinoteātrī Splendid Palace piedalīsies Nacionālā Kino centra vadītāja, kinokritiķe Dita Rietuma, tēlnieka Kārļa Zāles lomas atveidotājs, aktieris Imants Strads, scenārija autore, režisore un producente Ilona Brūvere, mākslas zinātniece un filmas konsultante Ingrīda Burāne, filmas komponists Ēriks Ešenvalds, SIA Rīgas Nami valdes priekšsēdētāja Vineta Verika un Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Guntis Gailītis.

Pēc preses konferences akreditētajiem žurnālistiem būs iespēja filmu Ievainotais jātnieks noskatīties preses seansā. Akreditāciju lūdzam pieteikt līdz 9. oktobrim, rakstot art.is@apollo.lv (Kants Komunikācijas) un kristine.matisa@nkc.gov.lv (Kristīne Matīsa, Nacionālā Kino centra informācijas speciāliste).

Informācija par filmu Ievainotais jātnieks Nacionālā Kino centra mājaslapā – ŠEIT.

Filmas Facebook profils – ŠEIT.