17. novembrī režisores Lailas Pakalniņas jaunākā spēlfilma “Picas” līdz ar pasaules pirmizrādi Romas Starptautiskajā filmu festivāla saņēmusi arī žūrijas īpašo balvu.

“Picas” ir viena no trīs festivāla konkursa programmā CinemaXXI apbalvotajām spēlfilmām. Kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma apbalvota „Avanti Popolo” (Michael Wahrmann) un īsfilmu un vidēja garuma filmu konkursā apbalvota „Panihida” (Ana-Felicia Scutelnicu).

Romas filmu festivāls šogad notika septīto reizi un neilgajā pastāvēšanas laikā ir apliecinājis tiesības pastāvēt līdzās nozīmīgākajiem starptautiskajiem filmu festivāliem Kannās, Venēcijā, Berlīnē u.c. Festivāls ieguvis profesionāļu un skatītāju atzinību ar augstvērtīgu filmu programmas atlasi, gan festivāla kopējo piedāvājumu klāstu, kā arī lielo pasaules pirmizrāžu skaitu. Kā sarunā ar režisori Lailu Pakalniņu atzina Romas filmu festivāla mākslinieciskais vadītājs Marko Millers (iepriekš bijis atbildīgs par filmu programmu Venēcijas filmu festivālā), tieši „Picas” šogad bija pirmā filma, kas tika apstiprināta festivāla konkursu programmām.

Pakalniņas spēlfilmas un dokumentālās filmas ir guvušas plašu starptautisku atzinību:

Starptautiskajā Kannu filmu festivālā:

1996. gadā FIPRESCI balva dokumentālajām īsfilmām „Pasts” un „Prāmis”. 1998. gadā – demonstrēta spēlfilma „Kurpe”. 2009. gada īsmetrāžas filmu konkursa programmā demonstrēta spēles īsfilma „Klusums”.

Venēcijas filmu festivālā:

spēlfilma „Pitons” (2003), dokumentālā filma „Pa Rubika ceļu” (2010).

Berlīnes Starptautiskajā filmu festivālā:

izrādīta spēles īsfilma „Ūdens”.

Dokumentālā filma „Leiputrija” tikusi nominēta balvai par Eiropas labāko dokumentālo filmu 2005.

2009. gadā spēles īsfilma „Klusums” iekļauta Romas Starptautiskā filmu festivāla īsfilmu konkursa programmā.

Starptautiskajā Amsterdamas dokumentālo filmu festivālā 2011. gadā konkursa programmā vidēja garuma filmām iekļauta dokumentālā filma „33 zvēri Ziemassvētku vecītim”. 2008. gadā festivāla programmā Latviju pārstāvēja Māra Maskalāna un Lailas Pakalniņas kopdarbs – dokumentālā filma Par dzimtenīti.