30. aprīlī plkst. 19.00 kinoteātrī Splendid Palace notiks Lailas Pakalniņas dokumentālās filmas Četrdesmit divi pirmizrāde.

Ideja par filmu Lailai Pakalniņa ienāca prātā, pirms diviem gadiem skrienot savu pirmo maratonu. Likumsakarīgi tieši Nordea Rīgas maratons pārtapa par dokumentālo kino. Četrdesmit divi ir veltījums skrējējiem, kam ir katram savs stāsts par izaicinājumiem, cīņu ar sevi, noberztām kājām un prieku par finiša līniju. Vēl lielākā mērā filma ir veltījums līdzjutējiem un tiem, kuri vienmēr ir vēlējušies kļūt par maratona dalībniekiem, bet dažādu iemeslu dēļ to nevar izdarīt.  Filma ir iespēja piedalīties maratonā un izdzīvot to no sākuma līdz beigām.

2012. gada Nordea Rīgas maratons tapa par filmu, pateicoties operatoriem Uldim Jancim, Krišam Roziņam, Arko Okk, Uldim Cekulim, Annai Pakalniņai. Un Skrējējam – ikvienam no 18 180 dalībniekiem, kurus atbalstīja vēl lielāks līdzjutēju skaits.

Filmas tapšanu atbalstīja Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Gan uz pirmizrādes, gan turpmākajiem filmas seansiem īpaši viesi ir visi šī gada Nordea Rīgas maratona dalībnieki – 42 km distances veicējiem ieeja ir bez maksas, pusmaratona skrējēji varēs iegādāties biļeti par 1 Ls.