“Paradīze ‘89” pasaules pirmizrādi piedzīvos Zviedrijā

Režisores Madaras Dišleres piedzīvojumu filma visu laiku bērniem “Paradīze ‘89”, kas 23. februārī startē Latvijas kinorepertuārā kā otrā spēlfilma Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, pasaules pirmizrādi piedzīvos 19. martā bērnu un jauniešu filmu festivālā BUFF Malmē (Zviedrija), bet 26. aprīlī tiks demonstrēta Kristiansendas bērnu filmu festivāla programmā Norvēģijā.

 

“Dalība šāda mēroga festivālos mums, latviešu filmu veidotājiem, ir ļoti nozīmīga, jo apliecina, ka Latvijā tapušas filmas ir kvalitatīvas un interesantas ne tikai pašmāju skatītājiem, bet arī plašākai auditorijai. Šis ir lielisks veids, kā nest Latvijas vārdu pasaulē, un man kā režisorei pirmās filmas iekļūšana abu festivālu programmā ir spēcīga motivācija aktīvi turpināt darbu. Piedaloties šajos pasaulē atzītajos festivālos, ceram, ka filma aizraus arī ārzemju bērnus un ļaus tuvāk iepazīt emocijām apvīto Latvijas valsts vēsturi,” stāsta filmas režisore Madara Dišlere.

Filma Paradīze ’89, kas stāsta par četru meiteņu piedzīvojumiem “Baltijas ceļa vasarā”, pie kinoskatītājiem visā Latvijā nonāks 23. februārī. Filmas scenārijs tapis, balstoties uz režisores bērnības atmiņām, filmas mērķis ir raisīt atmiņas 80. gadu bērnos un viņu vecākos, kā arī rosināt diskusijas starp paaudzēm – par Atmodas laika Latviju, par brīvību un par vasaru, pēc kuras viss bija citādi.

Filma ir Latvijas filmu studijas Tasse Film kopražojums ar Vācijas producentu un viena no sešām spēlfilmām Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei.

Kopā ar režisori Madaru Dišleri filmas radošajā komandā ietilpst operators Gints Bērziņš, mākslinieks Aivars Žukovskis, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, grima māksliniece Maija Gundare, komponists Artūrs Liepiņš, skaņu režisors Ernests Ansons, montāžas režisore Heike Parplies, producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze. Lomās – Magda Lote Auziņa, Marta Ģertrūde Auzāne, Evelīna Ozola, Līva Ločmele, Guna Zariņa, Nauris Puntulis, Mantas Bendžius un citi.

Papildinformācijai:
Aleksa Spriņģe,
filmas Paradīze ‘89 komunikācijas konsultante
Mob. +371 20604742
aleksa@deepwhite.lv