Piešķirta Baltijas-Itālijas filmu projektu attīstības balva

Triestes festivāla (Itālijā) un tā industrijas sadaļas WEMW (When East Meet West) ietvaros piešķirta pirmā Baltijas-Itālijas filmu projektu attīstības balva, kuras mērķis ir veicināt Baltijas valstu un Itālijas kinematogrāfistu sadarbību. Balvu piešķīra žūrija, kuras sastāvā bija Lietuvas kino centra, Igaunijas filmu institūta, Nacionālā kino centra un Itālijas kultūras ministrijas (Kino ģenerāldirekcijas)  pārstāvji.

Kadrs no studijas "VFS Films" kopražojuma projekta "Antigravitāti meklējot / Searching for Antigravity"

Baltijas-Itālijas balva ir dibināta 2018. gada novembrī kā sadarbības projekts starp Baltijas valstu kino centriem un Itālijas kultūras ministrijas kino ģenerāldirekciju Tās mērķis – intensificēt Itālijas un Baltijas valstu sadarbību, stimulējot šo valstu kino nozares pārstāvjus veidot pilnmetrāžas spēlfilmas, kā arī pilnmetrāžas dokumentālās un animācijas filmas, kas paredzētas izrādīšanai kinoteātros.

Attiecīgo valstu kino centros tika iesniegti astoņi projektu pieteikumi, kas apliecina šo valstu kino veidotāju vēlmi sadarboties. Žūrijas komisija, kurā darbojās Mariella Trokoli un Kiara Fortuna    (Direzione Generale Cinema, Roma), Dita Rietuma (Nacionālais kino centrs), Edīte Sepa (Igaunijas Filmu institūts) un Rolandas Kvietkauskas (Lietuvas kino centrs), vērtēja filmu projektu tematiku, iecerēto vēstījumu, māksliniecisko koncepciju, oriģinalitāti, filmu veidotāju radošo pieredzi, sadarbības partneru kapacitāti, kā arī filmas producēšanas un izplatīšanas potenciālu.  Žūrija nolēma atbalstīt divus spēlfilmu projektus, katru ar piešķīrumu 15 000 EUR.

Atbalstītie projekti ir:

“Searching for Antigravity” – četru valstu sadarbības projekts, kuru kopīgi producē studijas Studio Nominum (Lietuva), VFS Films (Latvija), Giuma Produzioni (Itālija) un Les Films Figures Libres (Francija). Žūrija atzīmēja oriģinālo filmas ieceri – veidot uz dokumentāliem faktiem balstītu spēlfilmu par sieviešu riteņbraucēju komandu 20. gs. 90. gados.

“Ultramondo”  – filma top, sadarbojoties Itālijas un Lietuvas kompānijām – Solaria Film  (Itālija) and Fralita Films (Lietuva). Žūrija atzīmēja filmas potenciālu uzrunāt bērnu un jauniešu auditoriju.

Sadarbību starp Baltijas un Itālijas kino institūcijām ir plānots turpināt arī nākamgad.