Pirmā Simtgades filma svinēs pirmizrādes arī reģionos

Režisors Varis Brasla un citi filmas veidotāji tūlīt pēc jaunās ģimenes spēlfilmas „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” pirmizrādes Rīgā dodas ceļojumā pa Latviju, lai satiktos ar skatītājiem reģionu pirmizrādēs.

Nacionālā Kino centra programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei pirmā pirmizrāde Rīgā notiek 17. augusta vakarā – Vectēvs, kas bīstamāks par datoru gaida viesus kinoteātrī Forum Cinemas / Kino Citadele, turklāt paralēli divās zālēs, un uz vienu no tām, kur filma sāksies 19:30, ir vēl iespējams nopirkt biļetes, lai piedalītos īpašajā seansā “Noskaties pirmais!” (informācija ŠEIT). Jau nākamajā dienā – piektdien, 18. augustā – filma nonāk repertuārā četros Rīgas kinoteātros, un tūlīt arī sākas pirmizrāžu maratons visā Latvijā.

18. augustā pulksten 17:00 filmēšanas grupa ar Vari Braslu priekšgalā viesosies Kuldīgā, kur 2016. gada vasarā notika filmas uzņemšana, 19. augustā 12:00 plānots īpašais seanss Rīgas kinoteātrī Cinamon / Alfa, bet vakarā režisors jau ciemosies Madonā. 20. augustā Varis Brasla un citi filmas veidotāji būs Liepājā, 21. augustā pulksten 18:00 plānots seanss Valmierā, kas arī ir īpaša pilsēta vairākiem filmas grupas dalībniekiem. Tajā pašā vakarā, 21. augustā, pirmizrādes komanda plāno arī nokļūt Cēsīs, bet 22. augustā 18:00 paredzēta Latgales pirmizrāde vēstniecībā Gors Rēzeknē.

23. augustā notiek speciālseanss Talsos, pildot jūnija sākumā dotu solījumu – tolaik filmas grupa sadarbībā ar portālu DELFI apsolīja īpašu seansu tajā pašvaldībā, kuras iedzīvotāji izrādīs vislielāko aktivitātes pieaugumu vēlēšanās.

Rīgas kinoteātrī Splendid Palace filmas demonstrēšana sākas no 22. augusta, bet tikšanās ar skatītājiem ieplānota 29. augustā pulksten 13:00, kad režisors Varis Brasla un scenārija autors Alvis Lapiņš piedalīsies Senioru seansā.

Filma Vectēvs, kas bīstamāks par datoru tiks demonstrēta arī Siguldas, Ventspils, Daugavpils un Smiltenes kinoteātros, arī pārējām kino demonstrēšanas vietām visur Latvijā ir iespējams aicināt uz tikšanos filmēšanas grupas dalībniekus, sazinoties ar filmas producentiem studijā F.O.R.M.A. Informācija par visiem plānotajiem kinoseansiem tiek apkopota studijas mājaslapā.

Jau ziņots, ka filma Vectēvs, kas bīstamāks par datoru, kas stāsta par lielpilsētas zēna Oskara vasaru mazpilsētiņā pie vectēva, ir pirmā pirmizrāde Nacionālā kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, kur kopumā top 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, divas animācijas un astoņas dokumentālās filmas. Vēlāk rudenī – oktobrī un novembrī – plānotas vēl divas dokumentālo filmu pirmizrādes.

Filma Vectēvs, kas bīstamāks par datoru sociālajos tīklos:
https://www.facebook.com/vectevsbistams
https://twitter.com/BVectevs
http://www.draugiem.lv/braslasvectevs/

Papildu informācija medijiem:
Iveta Daine,
iveta.daine@inbox.lv
mob. tālr. 29466755