Studijā Atom Art tapis jauns savdabīgs animācijas filmu cikls pēc latviešu tautas teiku motīviem Reiz Dievs…

Reiz Dievs… apvienotas trīs režisores Māra Liniņas (filmu Ragainītis, Mūziks un Bubesīte, Ūdensvīrs, Kā sapnī u.c. autore) filmas, kas veidotas sadarbībā ar māksliniekiem Ievu Jurjāni, Kristīni Jurjāni un Ilmāru Blumbergu. Filmu producente ir Laima Freimane.
Piecpadsmit minūšu garais animācijas filmu cikls veidots pēc latviešu tautas teiku motīviem par to, kā prātīgais Dievs un pamuļķis Velns pasauli radījuši. Izrādās, abi pielikuši roku gan saules un mēness, gan dzīvnieku un cilvēka radīšanā. Katrai no filmas trīs daļām ir ne vien cits mākslinieks, bet arī komponists – Kaspars Dimiters, Uģis Vītiņš un Nils Īle.
Ievas Jurjānes krāsainais un izsmalcinātais zīmējums ar lādzīgu humoru ataino saules, mēness un zvaigžņu rašanos. Filmas otrās daļas Kā govs un kaza radās māksliniece ir Kristīne Jurjāne, un tā veidota maigā pasteļtoņu akvareļtehnikā. Pārsteidzošs ir arī pazīstamā mākslinieka Ilmāra Blumberga oriģinālais piegājiens animācijai – viņam raksturīgās grafiskās līnijas, plastiski savijoties un atšķetinoties, veido grotesko trešo daļu Kā radies cilvēks.
 
Filmas pirmizrāde notiks 17. jūnijā Tehnoannas pagrabos A.Briāna ielā 8, kuros skatītajiem pašiem nāksies radīt pasauli un atrast ceļu uz gaismu.
 
Filmu finansējis Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.