Filmu kinoteātrī “Parex Plaza” demonstrēs no 18. septembra.

Padoties aizliegts ir kolorīts un dramatisks stāsts par sportistu Ritenieku ģimeni. Ģimenes galva Aivars Ritenieks savus dēlus Arni un Raiti jau no divu, trīs gadu vecuma trenē svarcelšanā. Pusaudžu vecumā brāļi priekšroku dod boksam, uzsākot intensīvu treniņu programmu. Taču jauniešu straujajai un perspektīvajai karjerai, kas virzās uz startu Olimpiskajās spēlēs, tiek likti šķēršļi.


Filmas sižets risinās ap sportistu iekšējiem konfliktiem un psiholoģiski saspringtajām attiecībām ar tēvu, bet līdztekus rit stāsts par cīņu ar sporta korupciju un vispārējo situāciju valstī – ierēdņi ir kurli un nedzird, jaunatne ir nesportiska, bet lauki knapi velk dzīvību…
Filmu Padoties aizliegts veido jaunais un daudzsološais kinorežisors Dzintars Dreibergs. Viņa Baltijas filmu un mediju skolas maģistra darba – mākslas īsfilmas Meitene dejo – pirmizrāde notika jūlija vidū un tika novērtēta ar augstāko atzīmi. Dreibergs pazīstams arī kā dokumentālās filmas Dushechka, kas iekļuva nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps laureātu vidū nominācijā Labākā studentu filma, veidotājs.

Padoties aizliegts producente un scenāriste ir Elvita Ruka, kuras filmogrāfijā ietilpst tādi Latvijas kino nozarē pazīstami darbi kā Tārps, Blondie stāsti, Sekotāji, Čečenija savām acīm, Vienkārši pops u.c. “Lai kādas ir savstarpējās attiecības, Ritenieki kopā ir spēks. Filma ir gan par sportu, gan par neatlaidību, spītu un ģimenes vērtībām, tāpēc uzrunā visplašāko auditoriju.,” saka Elvita Ruka.
 
Dokumentālā filma Padoties aizliegts uzņemta ar Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu.

PRESES RELĪZE