Sestdien, 24. jūlijā plkst. 22.00 Cēsu pilsdrupās pirmizrāde režisora Daiņa Kļavas Anša Epnera studijā AVE uzņemtajai dokumentālajai filmai Dubļi.

 Filmas pirmizrādi pavadīs dzīvā mūzika, kas līdz šim nav piedzīvots latviešu dokumentālā kino vēsturē. Lai skatītājiem sagādātu īpaši emocionālu gandarījumu, tā tiks rādīta Cēsu pils aizsarggrāvī (nosacīti – bedrē).

 
“Latvieši domā caur dubļiem un pasaule mums tādā dubliskā pastarpinājumā. Kā tie rodas, kā sadzīvo un kā/vai izzūd? Šīs tēzes ir pamatā mūsdienu neglobalizētam Latvijas lauku cilvēku vērojumam uz ainavas fona. Nav jāķeras pie statistikas un vispārējiem ekonomikas raksturojumiem, lai saprastu un sajustu to, kā mēs šodien jūtamies”, papildinot filmas idejisko virzītāju Dainu Teters, saka režisors Dainis Kļava.
 
Filma Dubļi apzināti ir veidota bez vārdiem, diktora teksta vai intervijām. Dubļi ir izteikti poētisks un glezniecisks kino. “Manuprāt, šis ir tas gadījums, kad kino maksimāli ir tuvojies glezniecībai un mūzikai, mazāk literatūrai”, norāda režisors.
 
“Vienu no senākajām latviešu dzīves gudrības formulām var izteikti ar vārdiem – DIEVS. DABA. DARBS. Dubļi ļauj palūkoties uz šīm vērtībām no cita, neparasta skatu punkta, un saprast, ka tās nezudīs, brienot pat caur ikdienas dubļiem”, tā par filmu saka Ieva Plaude-Rēlingere.
 
Īpašu pārdzīvojumu sagādās filmas mūzika, par kuru rūpējies jaunais, talantīgais latviešu komponists Jēkabs Jančevskis. Pirmizrādē to atskaņos Dace Zālīte (čells), Beāte Zviedre (soprāns), Jānis Tretjuks (klarnete), Jēkabs Jančevskis (klavieres). Filmas operators Valdis Celmiņš, mākslinieks Kristaps Epners, producents Ivars Zviedris.         
 
Dubļi uzņemta Anša Epnera studijā AVE ar Media, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Nacionālā kino centra, KOLONNA atbalstu.
 

 

                Dubļi