28. septembrī k/t K.Suns pirmizrāde Kaspara Gobas dokumentālajai filmai homo@lv. No 29. septembra filma būs skatāma kinoteātra K.Suns repertuārā.

2005. gada vasarā diviem puišiem rodas iecere Rīgā noorganizēt vēl nebijušu pasākumu – lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu svētku gājienu pa pilsētas ielām. Pēc līdzīgu gājienu parauga Rietumos notikums tiek nodēvēts par „praidu”. Nevienam nav ne mazākās nojausmas, ka šis labi iecerētais nodoms izraisīs gluži neticamu notikumu lavīnu vairāku gadu garumā – Latvijas sabiedrība sadalīsies divās agresīvās nometnēs, uz cilvēkiem lidos gan izkārnījumi, gan svētītais ūdens, tiks sašķeltas ģimenes un zaudētas darbavietas, kāds mācītājs tiks izslēgts no baznīcas par brīvdomību, kāds cits piesauks dēmonus, abām pusēm palīgā metīsies Rietumu papildspēki, retorikā tiks izmantots gan Jēzus, gan patriotisms, gan cilvēktiesības, un to visu kāri uztvers mediji. Bet ja nu galu galā izrādās, ka cietēji ir bijuši visi, jo kādam ir izdevīgi mūs sakūdīt citu pret citu?

Kaspars Goba šo filmu veidojis piecus gadus. Ļoti apjomīgais filmas materiāls ļauj vienlīdz rūpīgi ieskatīties gan praidistu, gan no-praidistu viedokļos un varoņu dzīvesstāstos. Savdabīgā „praida arheoloģija” no tā ieceres rašanās mirkļa 2005. gadā līdz paziņojumam par nenotikšanu Rīgā 2010. gadā ļauj aplūkot pēdējo gadu norises Latvijā no citas perspektīvas, raisot pārdomas par manipulēšanu ar cilvēku ideāliem un politiķu lomu tajā, turklāt uzdodot jautājumu, kāda ir demokrātijas cena Latvijā.
 
Kaspars Goba (biologs, starptautiski atzīts fotogrāfs un agrākais Rīgas Laika žurnālists) kā kinorežisors plašāku atzinību guvis 2005. gadā, kad Nacionālajā filmu festivālā viņa dokumentālā filma Seda. Purva ļaudis (2004) saņēma žūrijas speciālbalvu Labākais laikmeta dokuments. Kaspara Gobas līdz šim jaunākās filmas ir dokumentālo filmu cikls Pieci stāsti par dabu (2009) un dokumentālā filma Saldumu pilsēta (2010).
 
HOMO@LV, 70’, 2010
Režisors, idejas autors un operators – Kaspars Goba, operatori –  Marģeris Eglītis, Inese Apse, Elga Dudareva, Lelde Goba, montāža – Gatis Belogrudovs, Visvaldis Zarakovskis, studija ELM MEDIA
Filmas atbalstītāji – Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Eiropas programma Media, Latvijas televīzija.
 

                homo@lv