No 21. augusta kinoteātros visā Latvijā sāks demonstrēt pirmo Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filmu Akmeņi manās kabatās. Filmas starptautiskā pirmizrāde notika Karlovi Vari filmu festivālā Čehijā, kurā filmai tika piešķirtas divas balvas – Starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIPRESCI balva un Ekumēniskās žūrijas īpašā balva. Par filmu atzinīgas recenzijas publicējuši kinoindustrijas vadošie mediji, tādi kā The Hollywood Reporter, The Variety un Screendaily.

Animācijas filma pieaugušajiem Akmeņi manās kabatās ir patiesos notikumos balstīts stāsts par piecām autores dzimtas sievietēm, Signi pašu ieskaitot – viņu cīņu ar dzīves pārbaudījumiem, depresiju un neprātu. Filmā Latvijas vēstures peripetijas savijas ar personīgiem pārdzīvojumiem un stāstiem par ģimenes noslēpumiem, mīlestību un laulību.

Režisore, scenāriste un māksliniece Signe Baumane kopš 1995. gada dzīvo Ņujorkā un ir vienīgā Latvijas režisore, kas ir ASV Kino Akadēmijas biedre. Viņas veidotās animācijas īsfilmas ir tikušas demonstrētas vairāk nekā 200 festivālos visā pasaulē.

Filma Akmeņi manās kabatās ir ASV un Latvijas kopražojums, kas tapis ar Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu, un no Latvijas puses to kopproducē studija Lokomotīve. Filma tiks rādīta lielākajos Rīgas kinoteātros – Kino Citadele, Splendid palace, Multikino, Cinamon, kā arī Kino Lora Siguldā un citur Latvijā. Pēc Latvijas pirmizrādes filmu šī paša gada septembrī sāks izrādīt arī Ņujorkā un Losandželosā, vēlāk arī citur ASV. Filma iekļauta arī Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmā.