Pirmizrādi piedzīvo Simtgades filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”

“Ko lielie nevar, mazie VAU!” – par to pārliecinājās ikviens, kurš 30. janvāra vakarā apmeklēja režisora Edmunda Jansona animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” pirmizrādi kinoteātrī “Splendid Palace”. Šī ir otrā animācijas filma Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, un no 1. februāra skatāma kinoteātros visā Latvijā.

 

“Process bija ilgs, un tā doma, ka mēs veidojam Simtgades filmu, reizēm likās biedējoša un paralizējoša. Tomēr, ja padomā par valsti kā par sevi, ģimeni, bērniem, tad process šķiet vieglāks. Šī filma ir veltījums maniem vecākiem, maniem bērniem, tas ir visas mūsu grupas veltījums mūsu vecākiem un mūsu bērniem,” uzrunājot klātesošos pirms filmas, no skatuves teica režisors Edmunds Jansons. Latvijas skatītāju mīlestību un starptautisku atzinību guvušajam režisoram, kurš iepriekš radījis gan Lupatiņu seriālu, gan populāro īsfilmu Bize un Neguļa, šī ir pirmā pilnmetrāžas filma.

Neparasta draudzība un ticība brīnumiem, slepens plāns un pakaļdzīšanās, mazo drosme, kad lielajiem vienalga, – to visu skatītāji varēja piedzīvot kopā ar Rīgas centra puiku Jēkabu, viņa māsīcu, Maskačkas meiteni Mimmi, un runājošajiem suņiem, visiem kopā metoties neticamos notikumos, apliecinot drosmi un iegūstot īstus draugus.

Filmas māksliniece Elīna Brasliņa Maskačku pārzina kā savu kabatu: viņa ne tikai pati tur dzīvo, bet filmas tapšanas gaitā arī krustu šķērsu izstaigājusi daudzās ieliņas un pagalmus. Tas nav bijis veltīgi – šis noslēpumainais Rīgas rajons uzzīmēts tik trāpīgi, ka filmā iespējams atpazīt gan konkrētus ielu stūrus, gan namus.

“Uzreiz gribas doties pie tiem tuneļiem! Man jau vienmēr ir paticis tas Maskačkas šarms, un pēc filmas gribas aizbraukt apskatīties, vai patiešām tā tur ir. Bērniem arī noteikti radīsies interese aizbraukt uz Maskačku. Meita jau prasīja, kad mēs brauksim paskatīties uz tiem runājošajiem suņiem. Šī ir brīnišķīga filma gan bērniem, gan pieaugušajiem,” pēc filmas atklāj mūziķis Intars Busulis.

Tā kā filma ir piemērota gan mazajiem, gan lielajiem, kuri nav zaudējuši ticību saviem spēkiem radīt pozitīvas pārmaiņas, zālē bija sastopams krietns pulks jauno skatītāju.

“Ļoti patika humors un joki šajā filmā! Forši redzēt, kā bērni spēj mainīt pasauli un cik daudz Jēkabs var izdarīt ar savām superspējām. Šī ir mana mīļākā latviešu filma!” saka desmitgadīgais skatītājs Pēteris.

No 1. februāra filma būs skatāma Rīgas kinoteātros Kino Citadele, Splendid Palace, Multikino, Cinamon Alfa, Kino Bize, Jūrmalas kinoteātrī Star Cinema, Liepājas kinoteātrī Cinamon Balle, Ventspils kinoteātrī RIO, Siguldas kinoteātrī Kino Lora, Valmieras kinoteātrī Gaisma/3D Cinema un Daugavpils kinoteātrī Silverscreen Daugavpils. No 2. februāra filmu varēs skatīties arī kinoteātrī K.Suns Rīgā, Talsu kinoteātrī Auseklis un Cēsu Vidzemes koncertzālē, no 3. februāra – Madonas kinoteātrī Vidzeme un Smiltenes kinoteātrī, 4. februārī – Latgales vēstniecībā Gors Rēzeknē, bet no 8. februāra – Kuldīgas kultūras centrā.

No 8. februāra filma būs pieejama arī dublētā versijā krievu valodā.

Filmas radošā komanda jau pošas ceļā, lai dotos izbraukumos un tiktos ar skatītājiem visā Latvijā. Sekojiet informācijai tuvākajos kinoteātros! Vairāk informācijas par filmu un seansiem, kā arī treileris un “Runājošo suņu dziesma” meklējami šeit runajosiesuni.lv.

Edmunda Jansona pirmās pilnmetrāžas animācijas filmas Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi sižets balstīts rakstnieces Luīzes Pastores grāmatā bērniem Maskačkas stāsts. Filma tapusi animācijas studijā Atom Art sadarbībā ar Polijas studiju Letko Nacionālā Kino centra programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei ietvaros. Filmas scenārija autore ir Līga Gaisa, producente – Sabīne Andersone, lomas ierunājuši aktieri Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Nora Džumā, Eduards Olekts, Baiba Broka, Eduards Zilberts, Māra Liniņa, Dāvis Ozols u.c.

Papildu jautājumiem:
Ilze Vītola
filmas Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi komunikācijas koordinatore
+371 26 176817, ilze.vitola@deepwhite.lv