Kinoteātros Pirmizrāde Spēlfilma
Kadrs no filmas Manni

Latvijā pirmizrādi piedzīvojusi režisores un producentes Daces Pūces filma “Manni / Manny”. Pirmizrādē filmu apmeklēja tās radošā komanda – režisore Dace Pūce, scenārija autore un galvenās lomas atveidotāja Sonala Segala, producente Kristele Pudāne, kā arī aktieri Dārta Daneviča, Jurijs Djakonovs un citi.

Manni ir psiholiģisks zinātniskās fantastikas trilleris un stāsta par indieti, kura ieradusies Latvijā, lai rakstītu autobiogrāfisku romānu, bet nokļūst reālo, iztēles un mākslīgā intelekta attiecību gūstā. Galvenās lomas atveido Sonala Segala (Indija), Tonijs Hokinss (Lielbritānija) un Latvijas aktieri – Dārta Daneviča, Jurijs Djakonovs un Marta Grase. Filma ir pirmā Latvijas-Indijas kopražojuma filma, turklāt pilnībā filmēta Latvijā.

Filma Manni pasaules pirmizrādi piedzīvoja Itālijā 2020. gada novembrī (74th Festival Internazionale Del Cinema Di Salerno), kopš tā laika saņēmusi vienpadsmit starptautiskas balvas ASV, Indijā un Lielbritānijā – labākais režisors (Eiropas kinematogrāfijas balvas), labākā zinātniskās fantastikas filma, labākais operatora darbs, labākais otrā plāna aktieris un labākais komponists (Maiami Starptautiskais zinātniskās fantastikas festivāls), labākā starptautiskā filma (Radžastānas starptautiskais filmu festivāls), labākais scenārijs (Lielbritānijas Āzijas filmu festivāls).

"Filma stāsta par mūsu atkarību no mākslīgā intelekta un cilvēciskām kaislībām. Tēmas aktualitāte ir pieaugusi tieši tagad, pēc-covid pasaulē, jo mūsu atkarība no ierīcēm ir kļuvusi daudz lielāka. Es ceru, ka nevienam nenāksies piedzīvot to, ko piedzīvo filmas galvenā varone, bet tajā pašā laikā mēs esam ļoti tuvu šādai situācijai, un tā jau vairs nebūs fantastika, bet realitāte,” saka režisore Dace Pūce.

Kino pasaulē salīdzinoši reti zinātniskās fantastikas trillerus režisē sievietes, taču Dace Pūce to ir paveikusi un pat saņēmusi Eiropas kinematogrāfijas balvu kā labākais režisors. Uz jautājumu, kā radās šis kopražojums, režisore atbild: “Mēs ar Sonalu kopā mācījāmies Ņujorkas Filmu akadēmijā (New York Film Academy), un man ar viņu izveidojās ļoti labs kontakts.” Sonala piebilst: “Gadu gaitā mēs uzturējām kontaktus un stāstījām viena otrai savas radošās ieceres. Meklējām iespēju uzsākt kopīgu projektu, un visbeidzot pēc astoņiem gadiem man bija scenārijs, kas, manuprāt, bija ideāla iespēja uzsākt sadarbību.” Taču bija jāpārvar arī daži šķēršļi. “Viens no sākotnējiem filmas investoriem uzstāja, ka man jāaicina režisors-vīrietis. Viņa arguments bija – tas ir zinātniskās fantastikas trilleris, nevis uz sievietēm orientēta filma; kāpēc gan izvēlēties sievieti režisori? Es atteicos pieņemt šo loģiku un nolēmu meklēt alternatīvus veidus, kā finansēt filmu,” stāsta Sonala, kura ir ne tikai galvenās lomas atveidotāja un scenārija autore, bet arī Manni producente.

“Šī ir pirmā Indijas-Latvijas kopražojuma filma. Mūsu profesionālā komanda spēja uzņemt visu pilnmetrāžas filmu 12 filmēšanas dienās, un tas ir ļoti īss laiks – pilnmetrāžas spēlfilmas uzņemšanai vidēji nepieciešamas 30 filmēšanas dienas,” stāsta filmas producente Kristele Pudane. “Tas bija iespējams, tikai pateicoties ļoti skrupulozai plānošanai, ko lieliski paveica režisora pirmais asistents Ruslans Fradkins kopā ar izpildproducenti Renāti Baroni, un saliedētam visas komandas darbam uz filmēšanas laukuma. Īpaši jāatzīmē filmas galvenā māksliniece Katrīna Kalniņa, kurai šī bija debija kinomākslā. Filmas tapšanai izmantots vienīgi privātais finansējums un mēs nebūtu varējuši filmu nofilmēt šādā kvalitātē bez mūsu atbalstītājiem. Mums palīdzēja Arkogints, SDG Latvija, Fly Vision, Smart Security Systems, WATT group, Visi Savējie, Event Transport, tirdzniecības centrs Alfa, Jaunciema Osta, Marriott Riga hotel, kafejnīcas Pagalms, Cafe Doma, Mākonis, Rasols un daudzi citi atbalstītāji,” atzīst producente Kristele Pudane.

Filma pilnībā tika filmēta Latvijā, bet pēcapstrāde notika Covid-19 pandēmijas laikā, kad indieši un latvieši apvienoja spēkus, lai filmu pabeigtu tiešsaistē.

Filmas komponists Narešs Kamats (Indija) ir pasaulslavenās sūfiju grupas Kailasa dibinātājs un solists. Filmas operators ir Gatis Grīnbergs, māksliniece – Katrīna Kalniņa, montāžas režisors – Jurģis Ločmelis, kostīmu māksliniece Ilze Grickus, grima māksliniece Ivanda Šmite, gaismu mākslinieks Toms Ločmelis, izpildproducente Renāte Barone, filmēšanas vietu menedžere Anita Kalve. Filmu producējusi Dace Pūce (Marana Productions), Kristele Pudane un Sonala Segala.

Filma Latvijas kinoteātros skatāma no 7. maija, plānoti vēl divi seansi ar filmas komandas piedalīšanos – otrdien, 10. maijā 19:00 Kino Citadele un ceturtdien, 12. maijā 18:00 Splendid Palace.

 

Plašāka informācija:
26827687, marana@marana.lv