2008. gadā ir Latvijas kārta izvirzīt producentu dalībai European Film Promotion organizētajā iniciatīvā Producers on the Move. Tādējādi par Baltic Films dalībnieku Kannu filmu tirgus laikā notiekošajā pasākumā ir apstiprināta producente Alise Ģelze, kuras līdzšinējais darbs un veikums filmas „Vogelfrei” producēšanā atbilst izvirzītajiem atlases kritērijiem.

Producers on the Move ir iespēja producentiem, kuru iepriekš producētās filmas uzrādījušas labus vietējos un starptautiska mēroga izplatīšanas rezultātus, popularizēt savus nākamos projektus, piesaistot sadarbības partnerus, konsultēties ar starptautiski atzītiem audiovizuālās nozares speciālistiem u.tml. EFP producentiem organizē gan tikšanās ar citiem producentiem, seminārus darbam grupās, gan nodrošina publicitāti Kannu ikdienas izdevumos Screen International un Variety, izdod īpašus plakātus.

2007. gadā Baltiju Producers on the Move pārstāvēja Riina Sildos no Igaunijas, kura ir filmu studijas Rija sadarbības partnere animācijas filmas Lote no Izgudrotāju ciema producēšanā. 2005. gadā šo iespēju izmantojis Latvijas producents Gatis Upmalis.
  
Atlases kritēriji dalībai Producers on the Move:
Baltic Films dalībvalstis kā EFP dalībnieki ir tiesības secīgi izvirzīt savus kandidātus dalībai Producers on the Move iniciatīvā. Producentiem ir jāatbilst vismaz vienam no sekojošiem kritērijiem:

Iepriekšējā viņa producētā filma tikusi atlasīta vienam no nozīmīgākajiem starptautiskajiem filmu festivāliem (Berlīnes, Kannu, Roterdamas, Sundance u.c.)
Filma atzinīgi novērtēta nacionālajā tirgū
Filma tikusi demonstrēta citās valstīs
Producenta producētā vai līdzproducētā filma tikusi iekļauta atbilstošā gada Kannu filmu festivāla oficiālajās skatēs
Pretendents nav vecāks par 45 gadiem.