Izsludināti konkursi

31. martā Nacionālais kino centrs (NKC) izsludina 2016. gada filmu projektu konkursus gan animācijas un dokumentālo filmu, gan žanra spēlfilmu attīstībai.

Žanra spēlfilmu projektu attīstīšanas konkursa mērķis ir atbalstīt četru pilnmetrāžas spēlfilmu projektu attīstīšanu, t.sk. scenāriju rakstīšanu, tēmu izpēti, tēlu un vizuālo risinājumu izstrādi, veicinot Latvijas filmu māksliniecisko daudzveidību komēdiju, piedzīvojumu filmu, fantastikas, trilleru, detektīvfilmu stilistikā, kā arī rosinot radīt bērnu auditorijai piemērotu saturu. Konkursa finansējums ir 46 020 EUR, no kura katram no atbalstāmajiem projektiem plānots piešķirt 11 505 EUR.

Iesniedzot projektu, producentam jāapņemas nodrošināt atbalstītā projekta scenārista dalību NKC organizētā žanru filmu scenāriju attīstīšanas seminārā un konsultācijās, kas notiks angļu valodā.

Savukārt animācijas un dokumentālo filmu projektu attīstīšanas konkursa mērķis ir atbalstīt animācijas īsfilmu un visu garumu dokumentālo filmu projektu attīstīšanu, t.sk. scenāriju rakstīšanu, tēmu izpēti, tēlu un vizuālo risinājumu izstrādi, veicinot Latvijas filmu tematisko, žanrisko un māksliniecisko daudzveidību. Konkursa finansējums ir 31 980 EUR apmērā, no kura animācijas filmu projektiem plānots piešķirt 17 940 EUR un dokumentālo filmu projektiem 14 040 EUR.

Abos konkursos var tikt iesniegti tikai tādi filmu projekti, kuri nav iepriekš saņēmuši NKC finansējumu, kā arī nav izvērtēti NKC filmu ražošanas konkursos. Detalizētāka informācija par finansējuma un citiem nosacījumiem atrodama konkursu nolikumos.

Konkursu projekti iesniedzami personīgi vai pa pastu NKC, Rīgā, Peitavas ielā 10 līdz šā gada 2. maijam plkst. 12:00.

Konkursi izsludināti saskaņā ar Ministru kabineta 12.10.2010. noteikumiem Nr.975 „Kārtība, kādā Nacionālais kino centrs piešķir publisko finansējumu filmu nozares projektiem”. Paziņojums par konkursu izsludināšanu publicēts 31.03.2016. laikraksta „Latvijas Vēstnesis” 62.numurā.