"Tizlenes". Publicitātes foto.
"Tizlenes". Publicitātes foto.

Ar jauna reklāmrullīša jeb "tizlera" izlaišanu iezīmējas mēnesis līdz brīdim, kad 27. augustā uz kinoekrāniem visā Latvijā nonāks Martas Elīnas Martinsones jauniešu komēdija "Tizlenes".

Skatītājiem video-rullītis ir iespēja tuvāk iepazīt filmas galvenās varones – Sarmīti, Svetu un Katrīnu –, kā arī detalizētāk ieskatīties filmas veidotāju stilizētajā 2000. gadu sākuma vidē, kur netrūkst ne tikšanās pie Laimas pulksteņa, ne kārtīga mahača jeb masu kautiņa. Vērīgākie noteikti pamanīs noslēpumainās dziedātājas Mandy Layne hītu Break Your Chains, kas iekļauts arī filmas skaņu celiņā.

Par filmu: Ir 1999. gads, tuvojas Millenium svinības. Trīs devītklasnieces Sarmīte, Sveta un Katrīna ir nolēmušas mainīt savu dzīvi un no klases apsmietākajām “tizlenēm” pārvērsties par skolas populārākajām meitenēm. Iedvesmojoties no Holivudas filmām un seriāliem, draudzenes nolemj, ka vienīgā izeja ir ierasties izlaidumā ar klases spicākajiem čaļiem. Taču, kad izfantazētie plāni gandrīz izbojā patiesu draudzību, meitenēm nākas saprast, ka izlikšanās par to, kas neesi, nenes nedz laimi, nedz stilīgumu, un dzīvē viss nenotiek kā kino.

Filma, kuru producē studija Ego Media sadarbībā ar tehnoloģiju un izklaides uzņēmumu Tet un mediju grupu TV3 Group, pie skatītājiem visā Latvijā nonāks 27. augustā. Jauniešu komēdijas galvenajās lomās iejutušās vidusskolas vecuma aktrises – Asnāte Sofija Rožkalne, Ludmila Karpova, Katrīna Dambeniece un Gerda Embure. Aktieru ansamblī ir arī pieredzējuši un plaši pazīstami aktieri – Guna Zariņa, Daiga Kažociņa, Ģirts Krūmiņš, Imants Strads, Marija Linarte, Inga Siliņa un Mārtiņš Kalita. Epizodiskas lomas tikušas arī šī laika populārās kultūras zvaigznēm, tostarp reperiem un sociālo tīklu platformu zvaigznēm Jānim Krīvēnam un Edgaram Bāliņam, arī reperei Viņa.

Filma veidota kopprodukcijā ar Čehiju, kur tā tiks arī izrādīta, dublēta čehu valodā. Filmas producents ir Guntis Trekteris, operators-inscenētājs Aigars Sērmukšs (LGC), mākslinieks Aivars Žukovskis, grima māksliniece Tamara Koubova, kostīmu māksliniece Jūlija Volkinšteine, aktieru atlases režisore Gunita Groša.

“Tizlenes” ir režisores Martas Elīnas Martinsones debija pilnmetrāžas formātā, filma saņēmusi Nacionālā Kino centra finansējumu. Filmas izplatītājs ir ACME Film Latvija.

Filmas FB profils
Filmas Instagram profils


Papildus informācija:
Producents Guntis Trekteris, 29219373, guntis@egomedia.lv
Inese Apse, ACME Film: 29553957, inese@acmefilm.lv