Publicēts Simtgades spēlfilmas „Homo Novus” treileris

Filmas „Homo Novus” veidotāji 18. jūlijā iepazīstināja medijus ar treileri, kas visiem interesentiem tagad būs pieejams interneta vidē un Latvijas kinoteātros. Spēlfilmas pirmizrāde paredzēta 26. septembrī, kinoteātru repertuārā filma būs skatāma jau no 28. septembra. “Homo Novus” kļūs par  ceturto no sešām spēlfilmām Nacionālā Kino centra programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.

 

Liels pārsteigums treilera prezentācijas pasākuma viesiem bija Maestro Raimonda Paula pievienošanās „Homo Novus” veidotāju komandai – viņa komponētie un izpildītie skaņdarbi būs dzirdami visas filmas garumā. „Līdz Homo Novus pirmizrādei palikuši vien divi mēneši, un pašlaik norit intensīvs darbs pie pēcapstrādes – krāsu korekcijas, mūzikas ierakstiem, skaņu apstrādes un vizuālajiem efektiem. Mēs esam ļoti priecīgi un gandarīti, ka mūsu komandai pievienojas Latvijas un arī visas Eiropas mūzikas leģenda – Maestro Raimonds Pauls, kurš labāk nekā jebkurš cits saprot mūzikas nozīmi un spēj radīt 30. gadu sajūtu,” stāsta filmas producents Ivo Ceplevičs. „Aicinām visus noskatīties filmas Homo Novus treileri un iegūt priekšstatu par filmas sižetu un noskaņu, kā arī iepazīt harizmātiskos tēlus, kuros iemīlēsieties no pirmā acu uzmetiena,” sola Ivo Ceplevičs.

Komēdijas treileri var noskatīties ŠEIT.

Homo Novus ir romantiska intrigu un pārpratumu komēdija, kuras pamatā Anšlava Eglīša romāns ar tādu pašu nosaukumu. Filma vēstī par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kas no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā viņš nokļūst mākslinieku bohēmā un iemīlas. Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu. Filmā Homo Novus atdzīvojas 30. gadu Rīga un tā laika mākslas pasaule, sevišķu šarmu spēlfilmai piešķir 30. gadu tērpu atdarinājumi, retro automobiļi un īpaši izraudzītas Rīgas ieliņas, eksterjeri un interjeri, kas joprojām saglabā brīvvalsts laiku šarmu.

Spēlfilmas scenāriste un režisore ir Anna Viduleja, kura jau sen lolojusi ideju par Anšlava Eglīša romāna ekranizāciju. Anna ir absolvējusi Nacionālo TV un kino skolu Lielbritānijā, viņas diplomdarbs Naktsputni (2000) tika  iekļauts  Kannu kinofestivāla konkursā. Režisējusi vairākas īsfilmas (1995-2001), iestudējusi izrādi Jaunajā Rīgas teātrī. Kopā ar trim citiem režisoriem radījusi no četrām novelēm veidotu pilnmetrāžas spēlfilmu Vogelfrei (2007), kas saņēma vairākas nominācijas un balvas starptautiskos kino festivālos, turklāt kļuva par nomināciju un balvu skaita līderi 2007. gada Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps.

„Esmu ļoti pateicīga par iespēju darīt redzamu gaišo un sirsnīgo Anšlava Eglīša darbu Homo Novus. Filmēšanas procesā bija fascinējoši piedzīvot iztēlē redzēto ainu, vides un tēlu līdzīgo un arī atšķirīgo materializēšanos mūsu radošās grupas un aktieru atveidojumā. Pat nelielās lomās mūsu filmā piedalījās izcili aktieri, bet galveno lomu tēlotāji izveidoja savstarpēji bagātinošu un ļoti košu aktieru ansambli, prieku radīja arī neaktieru negaidītās piespēles aktieriem. Tomēr ir viens ļoti svarīgs tēls, kurš īpašā, ļoti vīrišķīgā veidā brīžiem asprātīgi komentē notikumus, bet citkārt atklāj mūsu galveno varoņu emocionālos pārdzīvojumus, – tā ir filmas mūzika. Visharizmātiskākā personība un visradošākais gars, kas piedalījies filmas veidošanā, pieder Raimondam Paulam,” emocijas pauž filmas scenārija autore un režisore Anna Viduleja.

Homo Novus galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās ir Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Komēdijā filmējušās arī citas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram,Kaspars Kambala, Intars Busulis un Andrejs Žagars.

Filmas veidotāju komandā ir pieredzējusī scenārija autore un režisore Anna Viduleja, operators Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Apvienotā Karaliste), producenti Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis.

Spēlfilma Homo Novus top Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, to finansiāli atbalsta Nacionālais kino centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds un tirdzniecības centrs Galerija Centrs. Filmu producē studija Film Angels Productions, palīdzību un atbalstu sniedz BBrental, SDG, Vairāk saules, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Antīko automobiļu klubs, Rīgas Motormuzejs, Latvijas Mobilais telefons, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Valsts nekustamie īpašumi, Altum, SIA Vaļņu nams 11, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, iDeal, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, Latvijas dzelzceļš, Latvijas Nacionālā opera un balets, LU Botāniskais dārzs, Astrīde Peka-Skulme, Stīna Skulme-Balode un citi. Filmas izplatītājs Latvijā ir uzņēmums ACME Film.

Sekojiet līdzi jaunumiem facebook.com/movieHN

Plašāka informācija:
Ivo Ceplevičs, filmas producents, 29294440, ivo@angels.lv
Jānis Kalējs, filmas producents, 29411317, kalejs@angels.lv