Publicēts spēlfilmas “Maģiskais kimono” treileris

No 1. decembra Latvijas kinoteātros būs skatāms režisora Māra Martinsona jaunākais darbs, Latvijas – Japānas kopražojuma spēlfilma “Maģiskais kimono”, kuras stāsta pamatā ir divu tuvu cilvēku pēdējais ceļojums. Filma uzņemta Rīgā un Kobē. Autori piedāvā ielūkoties filmā, atklājot skatītājiem treileri.

Ļaudis visā pasaulē savā iedomātajā vai arī reālajā aizņemtībā bieži vien, tikai zaudējot savu līdzcilvēku vai dzīvesbiedru, apjauš to, ka ar aizgājušo cilvēku ir palicis daudz kas neizrunāts, neizjusts, kādreiz iecerēts, bet laika gaitā atstāts paliekam putekļu kārtās. Un nereti tādos gadījumos tiek uzdots jautājums – kas bijis tik svarīgs, kam dota priekšrocība pār laiku “būt kopā”, un “kā būtu, ja man tiktu dota vēl viena iespēja”.

“Filma ir daudzkrāsaina un noslēpumaina ne tikai vizuāli, bet arī cilvēcisko norišu un pārdzīvojumu dēļ. Stāsts, kas aizkustina, liek padomāt un iepriecina. Tajā piedalās brīnišķīgi japāņu aktieri, kas pasaulē komentārus neprasa – Kaori Momoi un Issey Ogata, kā arī lieliskie latviešu aktieri Artūrs Skrastiņš, Andris Keišs un Alise Polačenko. Liels prieks ir par īpašo lomu atveidotājiem Mārtiņu Sirmo un grupu Prāta vētra. Savukārt fantastiskais operatora (Gints Bērziņš) darbs atklāj personāžu, īpaši Keiko, iekšējo pasauli, kas ir kā noslēpumaina sala, kas pagaidām tikai atzīmēta kartē, bet vēl nav apskatīta, izpētīta un apgūta. Visi citi tēli, kas kā planētas rotē kopā ar centrālo Keiko planētu, veido savu unikālo kino visumu. Domāju, ka filma Maģiskais kimono ļauj ielūkoties dziļāk un iepazīt cilvēkus un saprast – jebkas ir iespējams un realizējams, ja vien tu pats to vēlies un notici pats sev,” atklāj atklāj filmas režisors Māris Martinsons.

“Filmas Maģiskais kimono galvenā varone ir vienkārša japāņu sieviete Keiko no Kobes, viņu atveido viena no izcilākajām Japānas aktrisēm – Kaori Momoi. Caur Keiko prizmu skatītājs iepazīst Rīgu un tās cilvēkus – vienkāršos, sirsnīgos lauku labumu pārdevējus Centrāltirgū, viesmīlīgos, mazliet iztapīgos viesnīcas darbiniekus, radošās sfēras pārstāvjus, tāpat iepazīst arī latviskās tautas vērtības un kultūras mantojumu,” stāsta Linda Krūkle, filmas producente.

Japānā filma Maģiskais kimono ceļu pie skatītājiem uzsāka šī gada 24. jūnijā ar seansiem Tokijas kinoteātros  un citās lielākajās Japānas pilsētās, klātesot režisoram Mārim Martinsonam un galveno lomu atveidotājiem – Kaori Momoi un Issey Ogata. Filma vēl joprojām tiek izrādīta kinoteātros.

Filmas kopproducenti ir kompānija Krukfilms (Latvija) un Loaded films (Japāna). Filmas Maģiskais kimono veidošanu atbalstīja Rīgas Tūrisma Attīstības birojs, Rīgas Filmu fonds, Japānas Kultūras ministrija, Borisa un Ināras Teterevu fonds, Tūrisma attīstības valsts aģentūra, Rīgas un Kobes pilsētu domes un citi.

Filmas treileris noskatāms ŠEIT.

Papildus informācija:
Inga Zālīte
Krukfilms mediju pārstāve
00 371 28687743
izalite@gmail.com