Aika Karapetjana jaunākā pilnmetrāžas filma – ar Nacionālā Kino centra atbalstu uzņemtais psiholoģiskais trilleris „Pirmdzimtais”, kas tapis „Studijā Lokomotīve”, – būs skatāma kinoteātros visā Latvijā no 29. septembra. Pirmais treileris sniedz ieskatu notikumos, kurus izspēlē aktieri Kaspars Znotiņš, Maija Doveika un Kaspars Zāle.

 

Pēc naksnīgas aplaupīšanas uz ielas pusmūža arhitekta Franča mierīgā dzīve sagriežas kājām gaisā. Gribēdams sievai pierādīt, ka spēj rīkoties vīrišķīgi, viņš dodas nokārtot rēķinus ar varmāku, un situācija kļūst nekontrolējama. Ar laiku galvenais varonis sāk saskatīt sakarības starp uzbrucēju un sievas pēkšņo grūtniecību, turklāt jaunās ģimenes idilli izjauc noslēpumains šantāžists, kurš mēģina Franci piespiest izdarīt noziegumu. Iedomas un realitāte savijas spraigu notikumu virknē, kas noved pie negaidītām sekām.

Filmas producents ir Roberts Vinovskis, režisors un scenārists – Aiks Karapetjans, operators Jānis Eglītis, komponists Andris Dzenītis, mākslinieks Aivars Žukovskis.

Kā atzīst Aiks Karapetjans, filma Pirmdzimtais uzdod jautājumu, ko nozīmē būt vīrišķīgam vīrietim mūsdienās. Tā stāsta par vīrieša bailēm, ka viņš savai dzīvesbiedrei nav gana labs, un par sievietes cerībām, ka, provocējot partneri, viņai izdosies tam palīdzēt cīnīties ar kompleksiem un bailēm, vienlaikus tuvinot viņu savam vīrieša ideālam. Viss savijas ar kriminālu intrigu un mistikas devu. „Savā ziņā Pirmdzimtais ir gan antifeministisks, gan antišovinistisks trilleris – nostāja atkarīga no paša skatītāja,” par savu jaunāko filmu saka režisors.

Aiks Karapetjans ir viens no savas paaudzes redzamākajiem režisoriem, Pirmdzimtais ir Karapetjana trešā spēlfilma un trešā sadarbība ar Studiju Lokomotīve, producentu Robertu Vinovski un operatoru Jāni Eglīti. Debijas filmas Cilvēki tur (2012) pirmizrāde notika prestižajā Karlovi Varu starptautiskajā kino festivālā, režisora otrā spēlfilma – šausmu žanra darbs M.O.Ž tika izrādīts svarīgākajos žanra filmu festivālos Kanādā un ASV, daudzos nozīmīgos Eiropas festivālos, kā arī iekļauts ASV kinoteātru repertuārā. Paralēli darbam kino režisors ir iestudējis arī operas un teātra izrādes: Seviļas bārddzini un Faustu Latvijas Nacionālajā operā, Šekspīra Venēcijas tirgotāju Nacionālajā teātrī.

Studija Lokomotīve ir starp aktīvākajām filmu studijām Baltijā, visas filmas, kas pēdējos gados tapušas studijā un sadarbībā ar partneriem Lietuvā un Igaunijā, savas starptautiskās pirmizrādes piedzīvojušas respektablos kino festivālos. Šobrīd Studijā Lokomotīve norit darbs pie divām pilnmetrāžas animācijas filmām, kas atbalstītas Nacionālā Kino centra konkursos – leģendārās latviešu režisores Rozes Stiebras filmas Saule brauca debesīs, kas top programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, un Signes Baumanes filmas Mans laulību projekts. Iepriekšējo režisores filmu Akmeņi manās kabatās (2014), kas tapusi sadarbībā ar Studiju Lokomotīve, Latvija izvirzīja ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars, un tā saņēma lieliskas kritiķu atsauksmes.

Filmas Pirmdzimtais treileris – ŠEIT.

Filmas Pirmdzimtais Facebook lapa – ŠEIT.

Plašāka informācija:
Zane Dzene
29244310