Publiskots Vara Braslas jaunās filmas reklāmas video

Vara Braslas ģimenes spēlfilmai „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, kuru uz ekrāniem gaidām augustā kā pirmo filmu Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, šonedēļ divas jaunas ziņas! Filmu studija F.O.R.M.A. publiskojusi jaunās filmas treileri jeb reklāmas video un aicina iedzīvotājus piedalīties pašvaldību vēlēšanās, solot balvu aktīvākajai pašvaldībai.

Šodien, 1. jūnijā – Starptautiskajā bērnu aizzsardzības dienā – Filmu studija F.O.R.M.A. platformā YouTube publisko jaunās filmas treileri, tas noskatāms ŠEIT.

Vienlaikus filma ir portāla DELFI izaicinājuma balva vēlēšanu kontekstā – tai Latvijas pašvaldībai, kurā pilsoņi 3. jūnija vēlēšanās procentuāli vispārliecinošāk pārspēs 2013. gada līdzdalības rezultātu, DELFI dāvinās Vara Braslas ģimenes spēlfilmas „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” īpašo seansu un tikšanos ar filmas radošo komandu un aktieriem jau drīz pēc pirmizrādes Rīgā. Plašāka ziņa ŠEIT.

Filma Vectēvs, kas bīstamāks par datoru stāsta par lielpilsētas puiku Oskaru, kuram vasara jāpavada mazpilsētiņā pie vectēva. Diemžēl vectēvam nepatīk nīkšana pie datora, netīras krūzītes un meli, turklāt viņam ir arī daži principi. No kariņa līdz sadarbībai un pat draudzībai – kā tas iespējams? Bērnu lomās – Markuss Jānis Eglītis no Carnikavas un Eva Ozola no Kuldīgas. Pieaugušo lomās Mārtiņš Vilsons, Akvelīna Līvmane, Mārtiņš Meiers, Lauris Dzelzītis, Uldis Dumpis, Alise Polačenko, Vizma Kalme, Inese Pudža un citi. Kaķa Bambāna lomā – ventspilnieks Samuraj Lux Hugo Boss, otrā plāna kaķa lomā rīdzinieks Muris.

Kinodarba Vectēvs, kas bīstamāks par datoru scenārija autors ir Alvis Lapiņš, operators Uldis Jancis, mākslinieks Mārtiņš Milbrets, skaņu režisors Anrijs Krenbergs, mūzikas autors Emīls Zilberts un producents Gatis Upmalis.  Filmu producē studija F.O.R.M.A., kam Latvijā ir vislielākā pieredze ģimenes filmu veidošanā – iepriekš veidotas filmas Mazie laupītāji (2009) un Ūdensbumba resnajam runcim (2004).

Nacionālā kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei kopumā top
16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, divas animācijas un astoņas dokumentālās filmas. Vectēvs, kas bīstamāks par datoru ir pirmā Latvijas simtgades filma, kas nonāk uz ekrāniem jau šogad, vēlāk rudenī plānotas vēl divas dokumentālo filmu pirmizrādes.

Filma Vectēvs, kas bīstamāks par datoru sociālajos tīklos:
https://www.facebook.com/vectevsbistams
https://twitter.com/BVectevs
http://www.draugiem.lv/braslasvectevs/

Papildu informācija medijiem:
Iveta Daine
iveta.daine@inbox.lv
mob. tālr. 29466755