Baltijas jūras reģiona valstu starpkultūru tīkla ARS BALTICA izsludinātajā īsfilmu konceptu konkursā uzvarējusi latviešu režisore Astra Zoldnere.

Konkursa devīze bija Kultūras salas apkārt Baltijas jūrai un tā mērķis, izmantojot jaunos medijus, bija popularizēt starpkultūru dialogu Baltijas jūras reģionā.
 
Režisores Astras Zoldneres īsfilma Dziedošais kuģis pārstāvēs netradicionālu žanru – dokumentālo mūziklu. Filmas realizēšanas procesā režisore plāno sadarboties ar vairāku Baltijas jūras reģiona valstu pārstāvjiem. Filmas darbība risināsies uz kuģa, kurā strādā starptautiska komanda, turklāt arī Astras filmēšanas grupa būs internacionāla. Filmas pirmizrāde paredzēta 2013. gadā.
 
Šonedēļ oficiālā ceremonijā ARS Baltica divdesmitajā gadadienā jaunajai latviešu režisorei tika pasniegta naudas balva 2000 eiro apmērā filmas uzsākšanai.
Režisore Astra Zoldnere stāsta, ka viņai šķiet dabiski strādāt starpkulturālā līmenī, jo arī viņa pati ir starptautisks produkts. Astra dzimusi un augusi Rīgā, filmu režiju apguvusi Tallinā Baltijas filmu un mediju skolā, bet pašlaik uzturas vienlīdz daudz Berlīnē un Rīgā.
 
ARS Baltica ir Baltijas jūras reģiona valstu tīkls, kurš atbalsta starpkultūru sadarbību. Konkurss ar jauno etiķeti ARS Baltica Youth turpmāk notiks katru otro gadu un tajā tiks pasniegtas balvas dažādās kultūras kategorijās jauniešiem līdz 28 gadu vecumam. Pirmo konkursu – filmu kategorijā – ARS Baltica rīkoja kopā ar Hamburgas Filmu atbalsta fondu un starpmediju platformu First Motion.
 
 

                                                     Astra Zoldnere