Kinoizglītība Filma top Kinovēsture
sarunu cikla plakaats

Trešdien, 28. februārī, 18:00 LKA Rīgas Kino muzejā notiks otrā tikšanās sarunu ciklā “Disociatīvā fūga: Ozoliņas sarunas”; šoreiz režisore Ieva Ozoliņa tiksies ar režisoru un scenāristu Juri Poškus.

Ieva saka tā: "Juris Poškus ir viens no cilvēkiem, ar kuru saruna par jebkuru sadzīvisku tematu agri vai vēlu nonāk pie kino. Jurim kino ir reliģija, mūzika un varbūt arī veids, kā dzīvot dzīvi."

Sarunas ietvaros būs iespēja noskatīties Jura Poškus agrīno dokumentālo īsfilmu Nāves eņģeļi (1998) par dzelzceļnieku un vilciena mašīnistu ikdienu, kā arī ieskatīties topošās spēlfilmas Kalendārs mani sauc fragmentos.

Saite uz pasākumu vietnē FacebookŠEIT.

Disociatīvā fūga: Ozoliņas sarunas ir režisores Ievas Ozoliņas vadīts sarunu cikls, kas regulāri notiks LKA Rīgas Kino muzejā. Tajā viņa sarunāsies ar saviem kolēģiem par režisora cilvēcisko un māksliniecisko identitāti, par attiecībām ar filmu varoņiem vai aktieriem, auditoriju un filmu idejām. Sarunas ievadīs vai papildinās filmas vai filmu fragmenti, regulāro klātienes notikumu programmu papildinās Radio Naba raidījums Disociatīvā fūga.

Disociatīvā fūga ir amnēzijas veids, kas raksturo stāvokli, kurā cilvēkam ir pazudusi piekļuve lielākai daļai atmiņu vai visām atmiņām par sevi. Tādos brīžos cilvēks var aizklīst, pārcelties uz dzīvi citur un pieņemt pilnīgi jaunu identitāti. Pēc laika tas var pāriet – viņš atgriežas, it kā nekas nebūtu bijis. Dažkārt kas līdzīgs notiek ar filmas režisoru, kas filmas veidošanas procesā “kļūst” par savas filmas varoni un dzīvo tā dzīvi vairāk nekā pats savējo.

Pirmā tikšanās sarunu ciklā Disociatīvā fūga: Ozoliņas sarunas LKA Rīgas Kino muzejā notika 14. februārī, plkst. 18:00, cikls sākās pašrefleksīvu režisores Ievas Ozoliņas ieskatu savās attiecībās ar filmu varoņiem un dokumentālās filmas “Mans tēvs baņķieris” (2015) seansu. Klātienes pasākumi turpināsies sazobē ar Radio Naba raidījumu katru otro nedēļu, šobrīd zināmie datumi – 6. marts, 20. marts, 3. aprīlis, 17. aprīlis.

Ieva Ozoliņa ir dokumentālā kino režisore, pazīstama ar savām dokumentālajām filmām Mans tēvs baņķieris (2015), Dotais lielums: mana māte (2018), Mana māte valsts (2022). Par filmu Mans tēvs baņķieris Ieva Ozoliņa saņēma Lielā Kristapa balvu kategorijā Labākā debijas filma, bet Mana māte valsts saņēma Lielā Kristapa balvu kategorijā Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma.

LKA Rīgas Kino muzejs atrodas Vecrīgā, Peitavas ielā 10 (ieeja no Alksnāja ielas). Ieejas maksa pasākumā ir muzeja biļetes cena; detalizētāka informācija pieejama muzeja mājaslapā www.kinomuzejs.lv.