Režisors Māris Martinsons atkal sadarbosies ar Kaori Momoi

2015. gada augustā un septembrī Rīgā un Kobē (Japāna) notiks režisora Māra Martinsona jaunās spēlfilmas “Maģiskais kimono” filmēšana.

Tūlīt pēc spēlfilmas “Oki – okeāna vidū” pirmizrādes Rīgā šā gada aprīlī abiem kopīgi radās ideja par jaunu stāstu filmai, kas noritētu Latvijā un Japānā. Šobrīd ar Nacionālā Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja un Kobes filmu komisijas atbalstu tiek attīstīts projekts “Maģiskais kimono”.

Režisors Māris Martinsons: “Ikreiz, strādājot kopā ar patiesi izcilo kinoaktrisi Kaori Momoi, esmu vēlējies kaut būtu iespēja filmēt viņu tieši Japānā. Vēlāk atklājās, ka Momoi savukārt, iemīloties Rīgā, ir domājusi par stāstu, kas viņas varoni atvestu šurp. Kad aprīlī, simboliski noslēdzot vienu projektu, atvadu vakariņu laikā uzsākām par to runāt, vienojāmies strādāt pie filmas, kuras sākums būtu Japānā, bet vēlāk Momoi varone atplauktu tieši Rīgā. Tā būs mūsdienu pasaka par to, kā japāņu sieviete sevi atklāj no jauna caur traģikomiskiem notikumiem, kimono mākslas un nacionālās virtuves noslēpumiem.”

Režisors Martinsons jau viesojies Kobē, apskatot iespējamās filmēšanas vietas, šobrīd notiek aktieru atlase un filmēšanas komandas, un partneru piesaiste gan Latvijā, gan Japānā.

Savukārt šīs nedēļas beigās režisors Māris Martinsons un producente Linda Krūkle apmeklēs vienu no lielākajiem kino tirgiem pasaulē “American Film Market” (Losandželosa), prezentējot vairākus spēlfilmu projektus dažādos attīstības līmeņos, un līdztekus turpinot darbu pie spēlfilmas “Maģiskais kimono” tēlu un sižeta attīstīšanas kopā ar galvenās lomas atveidotāju – aktrisi Kaori Momoi.

Materiālu sagatavoja
Linda Krūkle
Producente
Tel.: 22061060