RIGA IFF aicina dalībniekus talantu laboratorijā

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF, 7. – 17. septembris) ietvaros notiks izglītības un tīklošanās platformas “Baltic Film Talent Lab” pasākumi – lekcijas, diskusijas, meistarklases un kontaktu dibināšanas notikumi. Tajos pieteikties dalībai aicināti Baltijas valstu aktieri, režisori, mūzikas komponisti, balss mākslinieki un mūzikas producenti, un šogad – tie, kas vēlas paplašināt savas zināšanas animācijas tēlu radīšanā, balss ierunāšanas (“voice-over”) prasmēs un filmu mūzikas radīšanā, vienlaikus veidojot profesionālu sadarbību ar filmu režisoriem.

Programmu CHARACTER DEVELOPMENT & VOICE ACTING FOR ANIMATED FILM, kas veltīta animācijai, vadīs godalgotais Atom Art animācijas studijas režisors un Latvijā iemīļotu animācijas filmu veidotājs Edmunds Jansons kopā ar amerikānieti Dian Perry, kuras balsi Apvienotajā Karalistē jau gandrīz 20 gadus var dzirdēt radio, televīzijā un video spēlēs, bet savas zināšanas viņa nodod studentiem Londonā – Bristol Old Vic Teātra skolā, Kembridžas vizuālās mākslas un performances skolā, kā arī dažādās meistarklasēs. Šī intensīvā kursa laikā balss mākslas un režijas jaunie talanti no visas Baltijas nodosies eksperimentiem un sadarbībai, kas veicinās izpratni par autentisku un unikālu animācijas tēlu radīšanu. Animācijai veltītā programma norisināsies laikā no 8. – 10. septembrim.

Programmu BALTIC FILM MUSIC HUB, kas pirmo reizi veltīta tieši filmu režisoriem un mūzikas producentiem, vadīs norvēģu kino mūzikas kritiķis un žurnālists Thor Joachim Haga, kurš kā redaktors vada celluloidtunes.no – Norvēģijas pirmo un vienīgo interneta platformu, kas vēstī par filmu mūziku. Tāpat viņš raksta Norvēģijas interneta medijam montages.no un starptautiskiem medijiem, piemēram, Losandželosā bāzētajam Film Score Monthly. Tors Joahims ir Norvēģijas filmu kritiķu apvienības biedrs un šobrīd veido pirmo Norvēģijas filmu mūzikas festivālu. Pasākuma ietvaros Tors sniegs lekciju par inovācijām filmu mūzikas žanrā. Tāpat gaidāmi tīklošanās pasākumi, kas veicinās sadarbību starp Baltijā esošiem filmu režisoriem, mūzikas producentiem, komponistiem un izpildītājiem. Viens no galvenajiem pasākuma fokusiem būs gadījuma izpēte / case study, kuras laikā tiks apskatīta īpaši inovatīva sadarbība starp režisoru un komponistu, kam sekos diskusija ar BALTIC FILM MUSIC HUB dalībniekiem. Mūzikai veltītā programma norisināsies 15. un 16. septembrī.

Vairāk informācijas un pieteikšanās – ŠEIT.