RIGA IFF aicina strādāt “Kids Weekend” bērnu žūrijā

Tuvojoties Rīgas Starptautiskajam kino festivālam (RIGA IFF), kas šogad norisināsies 17.-27. oktobrī, Riga IFF aicina 7 – 13 gadus vecus kinomīlētājus pieteikties dalībai bērnu žūrijā. Žūrijas dalībniekiem būs iespēja noskatīties visus festivāla bērnu filmu programmā KIDS WEEKEND iekļautos darbus, izraudzīties labāko un to apbalvot.

Bērnu žūrija ir kļuvusi par ilggadēju RIGA IFF tradīciju – tikpat senu, kā pats festivāls. Darbs žūrijā jaunajai paaudzei ļauj iesaistīties filmu vērtēšanā un apspriešanā.
Pērn bērnu žūrija par labāko vienbalsīgi atzina Norvēģu režisora Kristiana Lū filmu Los Bando. Šāgada programmā iekļauta vācu komēdija Roka maina pasauli, kas apcer, kāda būtu mūsdienu Pepija Garzeķe; Kenijas un Vācijas kopražojumā tapusī Supa Modo, kurā deviņus gadus vecā Džo cīnās ar smagu slimību un sapņo kļūt par tādu supervaroni, kādus redz aizraujošajās piedzīvojumu filmās; spraiga islandiešu futbola drāma Piekūni, kas ļauj pārliecināties, ka sporta godprātības etiķete darbojas arī ikdienā, un dāņu piedzīvojumu drāma Hakeris – teicams spriedzes žanra un tehnoloģiju stāsts.

Kuru bērni atzīs par šāgada labāko?

Lai pieteiktos dalībai žūrijā, pretendentiem jānofilmējas līdz 2 minūtēm garā video vai jāuzraksta recenzija, kurā jāizklāsta viedoklis par sev tuvu filmu vai kādu no latviešu kinodarbiem, kas noskatāms portālā filmas.lv.

Video vai rakstiskais pieteikums līdz 1. oktobrim jānosūta KIDS WEEKEND kuratorei Kristīnei Simsonei uz e-pasta adresi kristine@rigaiff.lv. Video vēlams izmantot kādu no video augušupielādes pakalpojumiem (YouTube, Instagram, Vimeo vai Facebook), e-pastā iekļaujot saiti uz video, savukārt recenzijas iekļaujamas vēstulē vai pievienojamas kā pielikumi. Žūrijas dalībnieki tiks izraudzīti konkursa kārtā un par konkursa rezultātiem tiks informēti ne vēlāk kā 4. oktobrī.

RIGA IFF bērnu žūrijas dalībniekiem būs iespēja:
— iegūt festivāla akreditācijas karti;
— kopā ar vienu no vecākiem skatīties KIDS WEEKEND filmas īpaši žūrijai rezervētās vietās;
— piedalīties festivāla noslēguma ceremonijā.

RIGA IFF bērnu žūrijas dalībnieku pienākumos ietilpst:
— KIDS WEEKEND filmu seansu apmeklējums 19. un 20. oktobrī;
— dalība RIGA IFF bērnu žūrijas apspriedēs;
— kopā ar pārējiem žūrijas pārstāvjiem izvēlēties labāko filmu un tās veidotājiem pasniegt balvu;
— pārstāvēt festivālu un žūriju komunikācijā ar medijiem.

Kids Weekend 19. un 20. oktobrī norisināsies kinoteātrī Splendid Palace no plkst. 11:00 līdz 16:00. Padomāts arī par pirmsskolas vecuma skatītājiem, kuri abos brīvdienu rītos aicināti uz kompaktajiem animācijas īsfilmu seansiem. Seansu starplaikus skatītāji varēs pavadīt interjera dizaina veikala MOKKA iekārtotajā rotaļu štābiņā, kur būs iespējams piedalīties izdevniecības Liels un mazs grāmatu lasījumos, kā arī žurnāla Pikolo radošajā darbnīcā.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 17. līdz 27. oktobrim kinoteātros Splendid Palace, KSuns, Kino Bize, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā. Festivāla ietvaros notiks tiks izrādītas 148 filmas, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi.

Vairāk informācijas – rigaiff.lv.