RIGA IFF izsludina pieteikšanos 2021. gada festivāla konkursiem

Rīgas Starptautiskais kino festivāls, kas šoruden norisināsies no 14. līdz 24. oktobrim, aicina iesniegt pilnmetrāžas, īsformāta un mūzikas video darbus sešiem konkursiem. Pirmo mēnesi, līdz 17. aprīlim, filmu veidotājiem festivāls piedāvā darbus iesniegt bez pieteikuma maksas.

Foto: Andrejs Strokins

 

RIGA IFF ir viens no nozīmīgākajiem starptautiskajiem kino notikumiem Baltijas reģionā un piedāvā plašu un kvalitatīvu programmu gan skatītājiem, gan nozares profesionāļiem. Festivāla starptautiskajos pilnmetrāžas, īsformāta un mūzikas video konkursos kino profesionāļu žūrija meklē izteiksmīgu autora rokrakstu un darbus, kas vēsta par jaunām tendencēm un pārmaiņām kinovalodā.

Sacensība par festivāla galveno balvu
Centrālais notikums, RIGA IFF Pilnmetrāžas filmu konkurss, arī šogad apkopos aktuālus, mākslinieciski augstvērtīgus un kinovalodu paplašinošus autordarbus no Baltijas jūras un ziemeļvalstu reģiona. Starptautisku kinoprofesionāļu žūrija šī konkursa uzvarētājam pasniegs RIGA IFF bronzas gaiļa statueti un naudas balvu.

Vēl plašāka bērnu filmu programma
Apmeklētāju iemīļotā KIDS WEEKEND sadaļa ir pārtapusi par KIDS’ REEL, kas ne tikai izaugusi no vienas nedēļas nogales rāmjiem, bet arī piedāvā starptautiskus pilnmetrāžas un īsfilmu konkursus, kuros iekļautos darbus vērtēs Eiropas bērnu filmu asociācijas (ECFA) biedri. Konkursa uzvarētāji saņems nomināciju ECFA balvai un iespēju iegūt Eiropas labākās bērnu īsmetrāžas vai pilnmetrāžas filmas apbalvojumu.

SHORT RIGA – īsformāta novatorisms no visas pasaules
Astotajā norises gadā RIGA IFF gads turpina meklēt spilgtus un radošus īsformāta darbus SHORT RIGA trīs konkursos – starptautiskajā, nacionālajā un Baltijas mūzikas video.
Par Eiropas līmeņa novērtējumu sacentīsies SHORT RIGA nacionālā un starptautiskā konkursa dalībnieki – šī festivāla sadaļa meklē dažādu žanru un formas īsfilmas no visas pasaules, kas sacentīsies ne tikai par festivāla Sudraba zalkti un naudas balvu, bet arī iespēju pretendēt uz Eiropas Kino Akadēmijas (EFA) balvu Eiropas īsfilma 2021.
Reģionā unikālais Baltijas mūzikas video konkurss (BMV) turpina apliecināt, ka pārstāv patstāvīgu, pārsteidzošu un spējīgu mākslas formātu, konkursā iekļaujot darbus, kas paplašina sapratni par mūzikas video valodu un sniegtajām iespējām. Izvēlētos darbus BMV konkursa seansa laikā vēros darbu veidotāji, starptautiska žūrija un skatītāji, vērtējot, kas būs trešais 2021. gada Sudraba zalkša saņēmējs.

Filmu pieteikšana sākas 17. martā un noslēdzas 20. jūnijā, plašāka informācija par darbu iesniegšanas nosacījumiem un termiņiem – ŠEIT.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls 2021. gadā norisināsies jau astoto reizi, un pa šo laiku tas kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem starptautiskajiem kino notikumiem Latvijā un Baltijas reģionā, piedāvājot plašu un kvalitatīvu programmu gan skatītājiem, gan kino profesionāļiem.

RIGA IFF top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Nacionālā Kino centra un Rīgas domes atbalstu.