RIGA IFF izziņo festivāla galvenā konkursa filmas

Šoruden no 15. līdz 25. oktobrim norisināsies jau septītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls. Viena no nozīmīgākajām festivāla sadaļām ir pilnmetrāžas filmu konkursa programma, kurā šogad atlasītas astoņas spilgtas, inovatīvas un mākslinieciski izaicinošas filmas no Baltijas jūras reģiona un Ziemeļvalstīm. Konkursam varēja iesniegt darbus bez žanru ierobežojumiem.

Foto: Andrejs Strokins

Pilnmetrāžas konkursā iekļautos darbus vērtēs starptautiska kinoprofesionāļu žūrija – Dmitrijs Gluščevskis (European Film Forum SCANORAMA), Sofija Mirūza (La Rochelle IFF), Marge Līske (Industry@Tallinn & Baltic Event / POFF), Laila Pakalniņa (Latvija) un Teo Caps (Theo Tsappos, Swedish Film Institute).
Konkursa uzvarētājs saņems RIGA IFF galveno balvu – bronzas gaiļa statueti, kas tapusi sadarbībā ar mākslinieku Ervinu Broku. Tā sastāv no astoņām daļām, kuras balvu saņēmušais režisors var piešķirt filmēšanas grupas pārstāvjiem. Konkursa uzvarētājs saņem arī naudas balvu 2000 eiro apmērā.

Festivāla radošā direktore Sonora Broka: “Kino kā spoguļmedijā, reflektīvākajā no mākslām, rodamas dažādas atbalsis no šobrīd pasauli viļņojošā. Šajā astoņu filmu kopumā spoguļtēli ieguvuši vēl citu, izteiksmīgu jēgslāni, spilgtu autora redzējumu, kas, lai gan katrreiz citāds, nemainīgi apliecina nepieciešamību pēc kino, kas pārstāv brīvas domas un mākslinieciskās izpausmes telpu”.

Pilnmetrāžas konkursa programmu skatītājiem būs iespēja baudīt tikai klātienē, kinoteātrī. Konkursa atlasi izturējušas gan filmas par spilgtām kino vēstures personībām, piemēram, Andreja Tarkovska juniora filma “Andrejs Tarkovskis. Kino lūgsna”, gan spožas debijas kinorežijā – Jurģa Matulēviča filma “Īzaks” un Ēvas Marīes Rēdbro IDFA pirmizrādītā “Mīlu, ilgojos un ceru tikties vēl pirms mirstu”. Gaidāmas arī citas ievērojamos pasaules kinofestivālos startējušas filmas – Roterdamas kinofestivāla Bright Future konkursa filma “Ķibeles ar dabu”, Berlināles Forumā iekļautā “Dziļā miegā” un Ivana I. Tverdovska filma “Konference”, kas šajās dienās tiek pirmizrādīta Venēcijas kinofestivālā (Riga IFF skatītājam Tverdovskis pazīstams ar filmu Zooloģija, 2016). Tāpat konkursā ar filmu “Sveķi” atgriežas Daniels Borgmans, kura darbs Mīlošā Pia sacentās šajā pašā konkursā 2017. gadā.
Īpaši izceļams, ka nacionālo pirmizrādi konkursa ietvaros piedzīvos Jevgēņija Paškēviča ilgi gaidītā filma “Ko zina Klusā Gerda”.

Pilnmetrāžas konkursa filmas:

  • Ķibeles ar dabu / The Trouble With Nature,  rež. Illums Jakobi, 2020, Dānija
  • Dziļā miegā / Gorod usnul, rež. Marija Ignatenko, 2020, Krievija
  • Īzaks / Isaac, rež. Jurģis Matulēvičs, 2019, Lietuva
  • Sveķi / Harpiks, rež. Daniels Borgmans, 2019, Dānija
  • Konference / Konferentsiya, rež. Ivans I. Tverdovskis, 2020, Krievija, Igaunija, Lielbritānija, Itālija
  • Ko zina Klusā Gerda, rež. Jevgēņijs Paškēvičs, 2020, Latvija
  • Mīlu, ilgojos un ceru tikties, vēl pirms mirstu / I Love You I Miss You I Hope I See You Before I Die, rež. Ēva Marīe Rēdbro, 2019, Dānija
  • Andrejs Tarkovskis. Kino lūgsna / Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer, rež. Andrejs A. Tarkovskis, 2019, Itālija, Krievija, Zviedrija

Šogad festivāls norisināsies 11 dienas, no 15. līdz 25. oktobrim, ar devīzi Apzinot nezināmo. Reaģējot uz pasaulē valdošo epidemioloģisko situāciju un tās radītajiem izaicinājumiem, šogad pieņemts lēmums festivālu noturēt gan klātienē, gan tiešsaistē. Kopumā šī gada festivāla programmā iekļautas 129 filmas desmit tematiskajās sadaļās, arī Baltijas mūzikas video konkurss un virkne norišu, kas veltītas nozares jautājumu apspriešanai un jaunāko kino tehnoloģiju apzināšanai.

Pilna RIGA IFF programma tiks paziņota un biļetes uz kino un tiešsaistes seansiem nonāks pārdošanā otrdien, 15. septembrī.

Plašāka informācija par festivāla programmu un norisi – festivāla mājaslapā, rigaiff.lv. RIGA IFF top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, ES programmas “Radošā Eiropa – MEDIA”, Nacionālā Kino centra un Rīgas domes atbalstu.