RigaIFF Tiešsaistē
Kadrs no filmas Pilsēta pie upes
Kadrs no režisora Viestura Kairiša spēlfilmas "Pilsēta pie upes" (2020)

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF) papildina tiešsaistes platformā online.rigaiff.lv pieejamo Kolekcijas filmu klāstu ar Latvijas filmām, divpadsmit augstvērtīgiem kinodarbiem – aktierfilmas, dokumentālais kino un vairākas animācijas filmas bērniem un pieaugušajiem.

Latvijas filmu klāsts tiešsaistes platformā ir papildināts ar četrām spēcīgām dokumentālajām filmām, kas raisa aktīvas diskusijas. Gandrīz sešu gadu garumā veidotais dokumentālais portrets  Patrīcija, kas tapis Dāvida Ernštreita un Ineses Kļavas režijā, vēsta par Latvijas distanču slēpotāju Patrīciju Eiduku – sportistes spēku nepadoties un neizmērojamo ģimenes atbalstu. Režisora Viestura Kairiša dokumentālajā filmā Neredzamā pilsēta (2014), nākotnei sastopoties ar pagātni, dzimis citāds stāsts par Čornobiļu – zaudēto un atgūto paradīzi, kurā vairākus gadus pēc katastrofas uz dzīvi atgriezušies tās agrākie iedzīvotāji.

Tāpat filmu izlasē skatāmas divas režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālās filmas. Fiziskās, valstu nospraustās un prāta radītās robežšķirtnes atklāj audiovizuālā dienasgrāmata Mūris (2018), kas tapusi, apceļojot Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas robežreģionu un atsedzot vēstures pretrunas. Savukārt Pēdējā tempļa hronikas (2012), darbs par Gaismas pils – Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas tapšanu, rāda pretstatu cīņu, gleznieciskumu un mitoloģisko gaitu, kas spoguļo senlaiku tempļu un baznīcu celšanu.

Starp platformai pievienotajām filmām rodama Kairiša vēsturiskā drāma Pilsēta pie upes – ironisku elementu piepildīts stāsts par gleznotāju Ansi, viņa dzimto pilsētu Austrumlatvijā – alegorisko pilsētu kā pārmaiņu laika spoguli, par izredzētajām sievietēm un izvēlēm trīs politisko režīmu griežos 20. gs. 30.–40. gadu mijā. Visā Latvijā skatāms arī režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas autobiogrāfiskais darbs Mans mīļākais karš (2020), kas dokumentālās animācijas formā pēta pieaugšanu no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai, veidojot cilvēcisku un personīgās atmiņās balstītu laika attēlojumu.

Svaigu, emocionāli atklātu skatījumu uz integrācijas politiku un vēsturisko atmiņu piedāvā Staņislava Tokalova ģimenes portrets Viss būs labi (2023) – filma ieguvusi nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kā 2023. gada labākā Latvijas dokumentālā filma. Dokumentālista stāsts par savu dzīvi Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks (2024) atklāj izcilā kinorežisora un operatora Jura Podnieka (1950–1992) mūža un radošās dzīves spilgtākos pieturpunktus pirmās personas stāstījumā. Tikmēr, ciešiem tuvplāniem un gandrīz akrobātiskiem kadrējumiem mijoties ar melno humoru, Lailas Pakalniņas radikālā kino pieredze Spogulī (2020) pārceļ brāļu Grimmu pasakas varoni Sniegbaltīti ironiskā mūsdienu viedkameru narcisisma un ķermeņa kulta vidē.

Tāpat filmu nomā pieejamas vairākas starptautiski atzītas un skatītāju iemīļotas Latvijas animācijas studijas Atom Art filmas bērniem, kuras režisējis Edmunds Jansons. Animācijas īsfilmu cikla Lupatiņi (2010–2020) desmit sērijās atklājas varoņu Zeķītes, Cimdiņa, Spilventiņa un Lakatiņa nenogurstošā zinātkāre. Aizkustinošā animācijas īsfilma Bize un Neguļa (2017) rotaļīgi šķetina nozīmīgu tēmu – vecākā bērna izjūtas, ģimenē ienākot vēl vienam bērniņam. Bet vasarīgā piedzīvojumu filma Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi (2019) no programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei atklāj neierastu, runājošiem suņiem un cēliem mērķiem piepildītu Maskačkas stāstu.

RIGA IFF Kolekcija ir īpaša kinodarbu izlase, kurā apkopotas mākslinieciski augstvērtīgas Eiropas un pasaules filmas no festivāla iepriekšējo sezonu programmām, arī ievērojami un nozīmīgi Latvijas kino darbi. Ieguvušas skatītāju, kino kritiķu un festivālu žūriju atzinību, šīs filmas turpina savu ceļu pie skatītājiem citos izrādīšanas formātos. Filmas apkopotas RIGA IFF Kolekcijas tiešsaistes platformā online.rigaiff.lv, ļaujot skatītājiem visā Latvijā, neizejot no mājām,  ērtā laikā un vietā izbaudīt kvalitatīvu un drosmīgu kino.