4. un 25. novembrī Rīgas Mākslas telpā notiks jau trešais Nacionālā kino centra rīkotais filmu nozares profesionāļu forums Riga meetings,kurš šogad pulcēs starpmediju un spēļu industrijas pārstāvjus no Baltijas jūras reģiona valstīm, iegūstot papildus apakšvirstakstu Transmedia.

Nacionālā Kino centra vadītāja Ilze Gailīte Holmberga norāda: „Interaktīvās spēles ieņem aizvien nozīmīgāku vietu daudzās dzīves sfērās -gan profesionālajā, gan arī privātajā dzīvē un sen vairs netiek uzskatītas tikai par piederošām izklaides industrijai. Tāpat digitālajā vidē strauji pārveidojas mediji, tajā skaitā arī filmas, tāpēc, reaģējot uz šīm pārmaiņām, aicinām mūsu filmu un starpmediju nozares profesionāļus paplašināt savu darbības lauku, iepazīstoties ar jaunām pieredzēm.”

Riga Meetings Transmedia 2011 ir pirmais tik plašas reģionālas pārstāvniecības rīkots pasākums, kas pulcēs kā Baltijas un Ziemeļvalstu  spēļu un starpmediju produktu attīstītājus un ražotājus, tā arī izplatītājus, politikas veidotājus un pārstāvjus no izglītības iestādēm. Pasākuma mērķis ir radīt tīklu profesionāļu starpā, veicinot jaunu ideju radīšanu inovatīviem un peļņu nesošiem projektiem., jo kā zināms, spēļu veidošana ir viena no spēcīgākajām radošo industriju nozarēm, kur vienlaikus pastāv augsts radošums un oriģinalitāte, tiek izmantota tehnoloģiju attīstība un tām piemīt augsts komercpotenciāls.

Riga Meetings Transmedia 2011 rīko Nacionālais kino centrs ciešā sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu, pateicoties Ziemeļu un Baltijas valstu Biznesa mobilitātes programmas, Dānijas vēstniecības un Gētes institūta atbalstam.
Projekta partneri līdzās jau minētajiem ir: Latvijas Kultūras ministrija (KM), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Rīgas Starptautiskā Ekonomikas un Biznesa administrācijas augstskola (RISEBA), Eiropas Spēļu attīstītāju federācija, Ziemeļvalstu interaktīvo spēļu programma, Hamburgas Filmu fonds, Igaunijas Filmu fonds, Kristiansandas pašvaldība (Norvēģija), uzņēmumi Boost HGB (Zviedrija) un Shareplay (Dānija).