“Riga Meetings” un Eiropas kinomēneša īpašo pasākumu programma

No 9. līdz 13. decembrim Nacionālais Kino centrs skatītājus un kinoprofesionāļus aicina uz lekciju, tikšanos un filmu programmu “Riga Meetings”.

“Riga Meetings” ir Nacionālā Kino centra piedāvājums decembra kino aktivitāšu ietvaros – lekciju un meistarklašu cikls kino profesionāļiem un studentiem, kā arī ikvienam interesentam. Pasākuma ietvaros tiks demonstrēta arī filmu programma. “Riga Meetings” notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un kinoteātrī “Splendid Palace”.

“Riga Meetings” organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju un Nodibinājumu “Rīga 2014”, Rīgas Starptautisko kino festivālu, LKA Rīgas Kino muzeju un Eiropas Kinoakadēmiju.

“Riga Meetings” un Eiropas Kinomēneša īpašo pasākumu programma.

“Riga Meetings” 9. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē aizsāks Igaunijas un Lietuvas spēlfilmu skate – Marti Heides filma “Caurvējā“, Veiko Ounpū “Brīvi plūstošs“, Ilmāra Rāga “Kertu. Mīlestība ir akla” un Kristinas Božītes filma “Zūdošie viļņi“.
Ieeja uz vairumu no seansiem brīva.

10.decembrī LNB notiks FIPRESCI konference “Latvijas filmas Eiropas kontekstā“, kurā piedalīsies vadošie filmu teorētiķi. Pēc konferences plkst. 17:30 tiks demonstrēta Marka Kazinsa dokumentālā filma “Stāsts par bērniem un kino“.

Ar lekciju par jaunāko tehnoloģiju uzmantošanu kino LNB 11. decembrī plkst. 16:00 uzstāsies viens nozīmīgākajiem inovatoriem un Eiropas autorkino pārstāvjiem – vācu režisors Vims Venderss. Viņa filmas par labākajām trīs reizes atzinusi Eiropas Kinoakadēmija, tās saņēmušas balvas nozīmīgākajos kinofestivālos. Pēc lekcijas tiks demonstrēta arī Vendersa filma. Savukārt filmu kritiķis un Berlīnes Kinofestivāla filmu atlases komisijas pārstāvis Nikolajs Nikitins stāstīs par filmu ceļu festivālos. Ar filmu producēšanas pieredzi dalīsies Lielbritānijas Nacionālās Filmu un TV skolas vadītājs Niks Pauels, kura producenta darbs līdz šim novērtēts ar vairākām Oskara balvām.

Izcilā poļu režisore un scenāriste, Oskara balvām nominētā Agneška Holanda ar lekciju par televīzijas seriālu pienesumu filmu industrijai uzstāsies 12. decembrī kinoteātrī “Splendid Palace”, piedāvājot iespēju noskatīties arī savus darbus šajā jomā.

Arī filmu profesionāļus gaida plaša pasākumu un meistarklašu programma.

10. decembrī “Riga Meetings” meistarklašu ciklu profesionāļiem atklās britu mūzikas industrijas pārstāvis un filmu mūzikas redaktors Lorenss Kejs, iepazīstinot ar filmu mūzikas tiesībām. 10. un 11. decembrī notiks arī citi semināri – par animācijas filmu veidošanu stāstīs beļģu režisori, Oskaram nominētās filmas “Ernests un Selestīna” autori Stefans Objē un Vensāns Patārs, bet par filmu montāžu – tādu filmu kā “Baltā lenta” (The White Ribbon) un “Klavierskolotāja” (The Piano Teacher, rež. M. Haneke) montāžas režisore Monika Villi. Savukārt meistarklasi operatoriem vadīs gan Eiropas Kinoakadēmijas, gan Oskara balvai nominētais poļu operators Bogumils Godfrejovs, kas ir arī Jura Kursieša filmas “Modris” veidotājs.
12. decembrī notiks arī ikgadējā Latvijas un ārvalstu producentu tikšanās par filmu servisa un kopražojumu jautājumiem.

Īpaši semināri sadarbībā ar Latvijas augstskolām “Riga Meetings” laikā tiks organizēti arī studentiem.

FIPRESCI konference, lekcijas un filmas ir pieejamas ikvienam interesentam, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā.
Dalība meistarklasēs – iepriekš reģistrētiem filmu profesionāļiem, darba valoda – angļu.

Papildus informācija
www.nkc.gov.lv
Pilna “Riga Meetings” programma –
http://nkc.gov.lv/riga-meetings/riga-meetings-programma/