Rīgā notiks dokumentālā kino meistarklase jauniešiem

No 14. līdz 16. decembrim Rīgā projekta „Young Media House” ietvaros notiks dokumentālā kino meistarklase „Trīs kadri – trīs gleznas”, ko vadīs pieredzējusī un titulētā igauņu režisore Kersti Uibo (Baltijas Filmu un mediju skola).

Praktiskajā dokumentālā kino darbnīcā „Trīs kadri – trīs gleznas” jauniešiem mācīs dokumentālā kino domāšanu un pamattehniku visīsākajā iespējamā laikā. Izmantojot filmēšanas tehniku un skaņas aparatūru, dalībnieki strādās komandās pa divi un filmēs mazas dokumentālas skices Rīgas ielās.

Meistarklases vadītāja Kersti Uibo (1956) ir pabeigusi Nacionālo filmu skolu Anglijā. Strādādama pie BBC dokumentālajām filmām kā kino un skaņas operatore, Kersti nolēma kļūt par neatkarīgu mākslinieci un sāka eksperimentēt ar savu meditatīvo filmu veidošanas stilu. Kersti pirmās studiju laika dokumentālās filmas Diva in the Bath (1992) un Evald’s Acre (1994) tika izrādītas Modernās mākslas muzejā Ņujorkā. Filmas Narrow is the Gate (2002) un Still Life With Wife plūkušas laurus dažādos nozīmīgos starptautiskos kinofestivālos. Kersti pasniegusi dokumentālā kino meistarklases Vācijā, Lielbritānijā, Slovēnijā un pašreiz ir lektore Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā.

MEISTARKLASE JAUNIEŠIEM AR PRIEKŠZINĀŠANĀM
(dalībnieku skaits ierobežots)
Darba valoda – angļu.

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASEI – ŠEIT.

Pasākums notiek Young Media House programmas ietvaros.
Galvenais programmas atbalstītājs – Vācijas Federatīvā Ārlietu ministrija.
Programmu īsteno biedrība Avantis.